×
 • Brak produktów w koszyku.

  Kredensy woskowane z litego drewna

  Raty 0% Raty 0%

  HISTORIA KREDENSU

  Kiedyś kredensem nazywano specjalne pomieszczenie, zaaranżowane na drodze z kuchni do jadalni. Pozwalało ono na zatrzymanie się przed wniesieniem dań na salę i ich wykończenie – dekorowanie lub układanie na tacach. Dodatkowo we wnętrzu gromadzono elementy niezbędne na każdym stole jadalnianym takie jak sztućce, zastawę stołową czy obrusy.
  W ten sposób narodził się znany aż do dziś klasyczne kredensy woskowany z litego drewna.

  Mebel ten łączy w sobie nie tylko funkcjonalność, ale też daje możliwość wyeksponowania zastawy, którą chcemy się pochwalić. Za szklanymi drzwiczkami można bowiem umieścić chińską porcelanę czy wspaniałą zastawę otrzymaną w prezencie. Z powodzeniem może ona pełnić funkcję mini spiżarni, w której umieścimy domowe słoiki z przetworami.

  KREDENS DO KUCHNI ZAMIAST SZAFEK

  Kredens stanowi idealne miejsce do składowania produktów spożywczych wymagających suchych warunków i niezbyt niskiej temperatury. O tym meblu mówi się, że ma duszę. I choć w przeszłości kojarzony był z dostatnim życiem, to współcześnie jest po prostu idealnym organizerem i pojemną skrzynią, która przyda się każdej gospodyni domowej.

  Jednak kredens ten nie musi kojarzyć się wyłącznie z kuchnią i posiłkami. Pomysłów na niego może być wiele zwłaszcza, że potrafi on pomieścić w swoim wnętrzu sporo przedmiotów. Kredens może stać się częścią dowolnego pomieszczenia. W salonie może spełniać funkcję barku, w jadalni dobrze schować do niego sztućce i zastawę, w sypialni pościel i ręczniki. Niektórzy dolne szafki kredensu adaptują nawet na miejsce dla butów, noszonych odświętnie. Rodzaj i rozmiar kredensu powinien być wybrany w zależności od tego, do czego będzie służyć.

  JAKI KREDENS KUCHENNY WYBRAĆ?

  Kuchnia z drewnianym kredensem to piękny ukłon w stronę tradycji. Wystarczy rzut oka na zabytkowy mebel, żeby przywołać w pamięci obraz rodzinnego domu, poczuć smaki i zapachy z dzieciństwa, zanurzyć się w niespiesznej atmosferze przeszłości. Jeśli lubisz przedmioty nadgryzione zębem czasu, z ciekawą historią w tle, rozejrzyj się za rustykalnym kredensem.

  W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór woskowanych kredensów z litego drewna sosnowego. To masywne meble, pełne szufladek, nadające pomieszczeniom przytulności oraz przywołujące wspomnienia babcinej kuchni. W sprzedaży posiadamy praktyczne kredensy do jadalni, które są idealnym miejscem do przechowywania, a przy tym nadają jadalni ciepłego, przytulnego charakteru. Taki drewniany kredens najlepiej prezentuje się w otoczeniu dużego, rodzinnego drewnianego stołu i krzeseł.

  Oferowane przez nas kredensy drewniane wykonane są z litego drewna sosnowego z dbałością o każdy detal. Meble wykończyliśmy metalowymi okuciami, które ręcznie wykonujemy na miejscu. Staranny dobór drewna i kunszt wykończenia sprawiają, że kredensy z naszej oferty to majstersztyk sztuki meblarskiej. Ich unikatowe formy są gwarancją, że otrzymują państwo mebel jedyny w swoim rodzaju. Szeroki wybór wykończeń otwiera nieskończone możliwości aranżacyjne.

  drewniane meble do jadalni w stylu rustykalnym  drewniany kredens do jadalni w stylu prowansalkim

  ×

  Czego szuakasz?