Meblo-Wosk producent mebli z litego drewna sosnowego od 1984 r.

Zajmujemy się produkcją mebli z litego drewna sosnowego i nieprzerwanie dążymy do spełnienia wszystkich potrzeb naszych Klientów. Meble drewniane to natura warta posiadania. Drewno jest surowcem naturalnym, niezwykle trwałym i ekologicznym, dlatego powstałe meble woskowane nie tylko cieszą oczy, ale również zachwycają swoją niezawodną jakością i funkcjonalnością. Różnorodne i ciekawe wzornictwo gwarantuje korzystne zaplanowanie aranżacji każdego wnętrza domu, hotelu, restauracji czy stoiska handlowego.

Nasza firma to nie tylko przedsiębiorstwo oparte na wieloletniej tradycji i bogatym rzemieślniczym doświadczeniu. To miejsce gdzie od pokoleń pielęgnuje się i dba o rodzinną pasję. Drewno przygotowane do produkcji poddane jest procesowi starannego suszenia i obróbki po to by meble mogły służyć pokoleniom. Dysponujemy własnym zapleczem. Posiadamy własny tartak, trzy suszarnie do drewna oraz dwa warsztaty wyposażone w nowoczesne urządzenia i maszyny do produkcji mebli. Zatrudniamy zgrany zespół doświadczonych pracowników, którzy nigdy nie zawodzą. Wyroby z drewna są właściwie impregnowane, woskowane na bazie naturalnego wosku pszczelego bądź lakierowane, dopracowane w każdym detalu. Rozwozimy meble na terenie całej Polski i nie tylko. Zapewniamy własny transport i dokładamy wszelkich starań by zamówione meble bezpiecznie docierały do naszych odbiorców.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo oryginalne meble ekologiczne, najwyższej  jakości, które mają pozytywny wpływ zarówno na dobre samopoczucie, jak i na nasze zdrowie. Meble solidne i trwałe, które wraz z upływem czasu zyskują tylko na swojej wyjątkowości i szlachetności. Kolekcje, które posiadamy charakteryzują się bogatą kolorystyką, oryginalnym stylem i ponadczasowym wzornictwem. Proponujemy duży wybór mebli w wielu wariantach cenowych.

Szukasz inspiracji i oryginalnych rozwiązań? Świetnie się składa, pomożemy Ci i przeniesiemy konkretne pomysły na ekran komputera. Tworzymy profesjonalne wizualizacje, które pomogą odzwierciedlić realny obraz umeblowanego wnętrza domu, hotelu, pensjonatu, restauracji czy sklepu. Poprzez doskonałą współpracę i dbałość o wszystkie detale gwarantujemy świetny efekt końcowy. Satysfakcja Klienta jest dla nas najważniejsza.

Początek Haciendy w Polsce

Wszystko zaczęło się od targów w Poznaniu w 1999r. Nasz ojciec Roman Polak nawiązał kontakty ze zleceniodawcą z Danii, który przedstawił mu wzory, wymiary i rysunki mebli w stylu Hacienda – kolekcji wywodzącej się z Meksyku. Na podstawie zawartej umowy powstała pierwsza i jedyna firma w Polsce produkująca tego typu meble. Współpraca z firmą Duńską rozwijała się bardzo dynamicznie, zapotrzebowanie na meble w tym stylu było coraz większe. Meble wzbudzały wśród klientów podziw, zachwyt i uznanie. Przez wzgląd na nagły przypływ ogromnej ilości zamówień, zakład nie nadążył z produkcją. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem było znaleźć podwykonawcę, dzięki któremu wywiązane zostaną terminy umowy z klientami. Naszym podwykonawcą stała się, firma sąsiadująca z nami. Podejmując współpracę przeoczyliśmy jedną bardzo ważną rzecz, jaką było nie sporządzenie umowy o zastrzeżeniu wzorów mebli hacienda. W tych czasach nikt nie przypuszczał, że ta kolekcja nabierze takiego rozpędu, że będzie tak samo popularna i atrakcyjna do dnia dzisiejszego. Niestety nasz podwykonawca wykorzystał ten fakt i przedstawił naszemu zleceniodawcy lepsze warunki współpracy. Doszło do konfliktu na skutek, którego zakończyliśmy współpracę. Od tego momentu w kraju były już dwie odrębne firmy produkujące meble hacienda. Jednak popyt na meble był tak duży, ze ilość odbiorców dla obu firm była wystarczająca. Z czasem powstawały tez inne firmy produkcyjne, które sięgnęły po wzory z tej kolekcji i przetrwały do dziś. Jako założyciele kolekcji hacienda w Polsce nigdy nie rościliśmy pretensji do producentów tego typu mebli i korzystania z ich nazwy.

Dalszy rozwój firmy

-W styczniu 2017r została otwarta nowa hala produkcyjna połączona z nowym biurem. Powstała również ekspozycja mebli w różnorodnej kolorystyce i wzornictwie.

-W 2017r zostały również zakupione nowe maszyny takie jak: CNC, Czopiarka obwiedniowa, Piła formatowa. Urządzenia zwiększyły naszą produkcję o 30%.
-Początkiem roku 2018 do naszej floty dołączył nowy samochód dostawczy Mercedes Atego

Stały rozwój oferty o nowe kolekcje

Co jakiś czas wzbogacamy naszą ofertę o nowe kolekcje, tworzymy nowe wzory i kolory mebli. Niestety w branży meblowej jest bardzo trudno zastrzec sobie prawa autorskie własnych projektów. Sprawia nam to ogromny zawód, bo wszystko z czasem zostaje kopiowane, przerabiane.

Nazwa mebli hacienda przetrwała do dziś pomimo tego, że w swoich katalogach każdy z producentów nadawał nowe nazwy kolekcji mebli i określał ich symbole. Nasze przedsiębiorstwo zyskało wieloletnią tradycję i bogate rzemieślnicze doświadczenie. Dzięki temu od pokoleń pielęgnujemy i dbamy o rodzinną pasję do tworzenia mebli z drewna, mebli pięknych, solidnych i trwałych