Kolekcja BIANCO – Meble postarzane, przecierane
Kamienne domy, pola lawendy i zielone wzgórza – to Prowansja, kraina w południowo-wschodniej Francji. Jego idylliczna sceneria i swobodny styl życia przyciągały przez lata ludzi spragnionych spokoju i natury. Wnętrze Prowansji nawiązuje do sielankowej wiejskiej atmosfery i domowego ciepła. Są wygodne, pełne naturalnych materiałów i tradycyjnych mebli drewnianych.
Meble w kolorze K03 – Biała Patyna – to drewno barwione na biało z widocznymi przetarciami, które przywodzi na myśl urokliwą krainę Prowansji. Kolor ten powstaje poprzez zastosowanie farby wodnej oraz woskowanych przetrać. Pięknie prezentuje się w kuchni oraz jadalni. Kolory nawiązują bezpośrednio do francuskiego krajobrazu. Tak można pokrótce opisać pokolenie stylu prowansalskiego.
Kolekcja BIANCO – meble w stylu prowansalskim
Klimat południowej Francji odzwierciedla Kolekcja BIANCO, która sprawdzi się zwłaszcza w kuchni, gdzie życie toczy się wokół stołu. Wspólne biesiady, długie rozmowy przy winie i pysznym jedzeniu. Kolorystyka jest zaczerpnięta wprost z francuskiego krajobrazu. Ma być jasno i pogodnie. Tutaj króluje przecierana biel, co wcale jednak nie znaczy, że jest to styl zimny i sterylny – wręcz przeciwnie. Standardowym odcieniem tej kolekcji jest kolor K03 – Biała Patyna, inaczej biały postarzany oraz siedziska i blaty w kolorze brązu miodowego K01 – jasny wosk. Solidne meble woskowane, celowo postarzane za pomocą zastosowanej przecierki w celu dodania im lat tworzą niesamowicie przytulny styl, w którym można urządzić całe mieszkanie. Drewno wygląda na mniej zużyte i bardziej zadbane niż w aranżacji rustykalnej. Elementem dekoracyjnym z pewnością są metalowe, kute zawiasy i uchwyty kołatki, które są wykonywane ręcznie z zachowaniem dawnego stylu.
Meble z kolekcji BIANCO są trwałe i solidne, pozwoliliśmy sobie jednak na lekkie krągłości w aranżacji – rzeźbienia, ozdobne listwy, zakrzywione nóżki i poręcze krzeseł, które trochę mocniej dążą do stylu francuskiego i starają się upodobnić wnętrze do dworków z czasów ludwikańskich.
W Kolekcji BIANCO znajdziesz meble woskowane głównie do kuchni i jadalni, piękne kredensy, stoły i krzesła oraz komody. Prowansja przywodzi na myśl rozpościerające się plantacje winorośli, winiarnie i oczywiście wino, więc nie może zabraknąć w kolekcji BIANCO dodatków takich jak stojaki, szafki na wino, które oczywiście znajdziesz w naszej ofercie.
Zaletą mebli prowansalskich z tej kolekcji jest ich solidność i trwałość. Wielu naszych przodków doceniając urok i długowieczność mebli drewnianych, wybierało właśnie ten rodzaj mebli. Zdecydowanie będą nam służyć przez wiele lat, a ich wygląd wraz z upływem czasu, zyskuje tylko na swojej wyjątkowości i szlachetności.