×
 • Brak produktów w koszyku.

  drewniane meble kuchenne białe

  Kolekcja BIANCO - BIAŁA PATYNA

  Raty 0% Raty 0%

  KOLEKCJA BIANCO

  Kamienne domy, pola lawendy i zielone wzgórza – to Prowansja, kraina w południowo-wschodniej Francji. Jego idylliczna sceneria i swobodny styl życia przyciągały przez lata ludzi spragnionych spokoju i natury. Wnętrze Prowansji nawiązuje do sielankowej wiejskiej atmosfery i domowego ciepła. Są wygodne, pełne naturalnych materiałów i tradycyjnych mebli drewnianych. Kolory nawiązują bezpośrednio do francuskiego krajobrazu. Tak można pokrótce opisać pokolenie stylu prowansalskiego. Nie odtwarza on wiernie wnętrz domów Prowansji, ale raczej wyidealizowaną ich wizję. Jednak jest tak bezpretensjonalny, jak domy
  w południowej Francji.

  WŁAŚCIWOŚCI KOLEKCJI BIANCO

  Klimat południowej Francji odzwierciedla Kolekcja BIANCO, która sprawdzi się zwłaszcza w kuchni, gdzie życie toczy się wokół stołu. Wspólne biesiady, długie rozmowy przy winie i pysznym jedzeniu. Kolorystyka jest zaczerpnięta wprost z francuskiego krajobrazu. Ma być jasno i pogodnie. Tutaj króluje biel, co wcale jednak nie znaczy, że jest to styl zimny i sterylny – wręcz przeciwnie. Standardowym odcieniem tej kolekcji jest kolor K03 – Biała Patyna, inaczej Biały Postarzany oraz blaty K01 – jasny wosk. Solidne meble woskowane, celowo postarzane za pomocą przecierki w celu dodanie meblom lat. Niesamowicie przytulny styl, w którym można urządzić całe mieszkanie. Drewno wygląda na mniej zużyte i bardziej zadbane niż w aranżacji rustykalnej. Elementem dekoracyjnym z pewnością są jednak ciężkie, kute zawiasy i uchwyty, które sami wykonujemy na miejscu.

  Meble w Kolekcji BIANCO są solidne, ale pozwoliliśmy sobie na lekkie krągłości w aranżacji – zakrzywione nóżki i poręcze krzeseł trochę mocniej dążą do stylu francuskiego i starają się upodobnić wnętrze do dworków z czasów ludwikańskich. W całości wykonane  z wysokogatunkowego drewna sosnowego, jak również półki wewnętrzne oraz proste szuflady. Dodatkowo szuflady posiadają drewniane prowadnice.

  W Kolekcji BIANCO znajdziesz meble woskowane głównie do kuchni i jadalni, piękne kredensy, stoły i krzesła oraz komody. Prowansja przywodzi na myśl rozpościerające się plantacje winorośli, winiarnie i oczywiście wino, więc nie może zabraknąć w Kolekcji BIANCO dodatków takich jak stojaki na wino, które oczywiście znajdziesz w naszej ofercie.

  Zaletą mebli prowansalskich z tej kolekcji jest ich solidność i trwałość. Wielu naszych przodków doceniając urok i długowieczność mebli drewnianych, wybierało właśnie ten rodzaj mebli. Zdecydowanie będą nam służyć przez wiele lat, a ich wygląd wraz z upływem czasu, zyskuje tylko na swojej wyjątkowości i szlachetności.

  drewniany kredens do jadalni w stylu prowansalkim   drewnian kredens bielony do jadalni w stylu prowansalkim

  ×

  Czego szuakasz?