×
 • Brak produktów w koszyku.

  lustro w drewnainej ramie

  Lustra w drewnianej ramie

  Raty 0% Raty 0%

  LUSTRA  W DREWNIANEJ RAMIE

  Dekoracje ścienne takie jak lustra dają dziesiątki możliwości aranżacji wnętrz. Odpowiednio zestawione ze sobą sprawiają, że wnętrze może się stać bardziej eleganckie, rustykalne, eko, skandynawskie – zgodne z Twoim gustem i najnowszymi trendami. Jeśli masz własne pomysły, jak zaaranżować lustra w sypialni, salonie lub korytarzu, śmiało wprowadź je w życie.

  ZALETY UMIESZCZANIA LUSTER WE WNĘTRZACH

  Względy praktyczne to oczywiście wierzchołek zalet. Od bardzo dawna lustra stosuje się we wnętrzach z uwagi na możliwość optycznego powiększania przestrzeni. Zabieg ten sprawdza się szczególnie w przypadku wąskich pokoi. Jeśli zamieścimy lustro na jednej z dłuższych ścian, nadamy wnętrzu odpowiednich proporcji. Można zdecydować się zarówno na horyzontalne, jak i wertykalne zawieszenie lustra. Co istotne, w poziomie łatwiej jest jednak uzyskać efekt głębi. Z kolei pion sprawi, że pokój będzie wydawał się wyższy.

  Jeśli umieszczamy lustro w salonie, nie wybierajmy miejsca naprzeciw sofy. Poleca się ścianę bezpośrednio za sofą, dzięki czemu domownicy mogą skupić się na wypoczynku. Warto także pamiętać, że lustra sprawiają, że przestrzeń staje się jaśniejsza, a przez to bardziej przytulna i bezpieczna.

  JAKIE LUSTRA WYBRAĆ?

  Obecnie do wyboru są nie tylko proste, minimalistyczne lustra lub takie w drewnianych ciężkich ramach, ale też dekoracyjne modele, które będą przepiękną ozdobą przestrzeni. Wśród polecanych znajduje się m.in. lustro loftowe w metalowej ramie. Doskonale sprawdzi się w dużym holu, ale także w salonach rozświetlonych przez słońce. Swoim wyglądem przypomina sporych rozmiarów okno. Zaskakuje, zachwyca, a przy tym jest bardzo praktyczne.

  LUSTRO W NATURALNEJ OPRAWIE, CZYLI DREWNO

  Style bazujące na naturze, jak choćby skandynawski, znalazły odzwierciedlenie także w materiałach, które trafią do naszych wnętrz.  Jeśli lubicie ten styl, lustra w obramowaniach drewnianych są zdecydowanie dla Was.

  LUSTRO W DREWNIANEJ RAMIE – JEDEN MATERIAŁ, WIELE ROZWIĄZAŃ

  Rama z drewna do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych powinna być prosta, lekka i bez zbędnych zdobień. Wtopi się wówczas w otoczenie, powiększając optycznie przestrzeń i „doświetlając” wąskie lub ciemne pomieszczenia. Rama lustra decyduje o jego charakterze i im lepiej jest dobrana do stylu wnętrza, tym lepiej lustro spełni swoją rolę zarówno dekoracyjną, jak i funkcjonalną. Lustra we wnętrzu to sposób na doświetlenie pomieszczeń, rozwiązanie pozwalające optycznie poprawić proporcje wnętrza, wizualnie zmienić jego kształt, a tym samym zwiększyć jego atrakcyjność. Wybierzmy więc drewnianą ramę i korzystajmy z mocy, jaką mają lustra!

  DLACZEGO WARTO POWIESIĆ LUSTRA?

  Jak zostało wspomniane na wstępie, poprzez odbijanie obrazu, lustra świetnie sprawdzają się do optycznego powiększania przestrzeni. Ważne jest jednak to, aby były umieszczone w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej wysokości. Dobrą praktyką jest powieszenie lustra w takim miejscu, aby odbijał się w nim jakiś fragment pomieszczenia, żyrandol czy ciekawy detal. W panoramicznym lustrze stworzą się wyjątkowo ciekawe efekty, a samo pomieszczenie wyda się po prostu większe.

    drewniana komoda z szufladami

  ×

  Czego szuakasz?