×
 • Brak produktów w koszyku.

  mterac koło

  Materace

  Raty 0% Raty 0%

  MATERACE

  Na jakość snu wpływ ma nie tylko spokojne otoczenie oraz cisza, ale także wygodne materace i łóżko. Dobór odpowiedniego materaca do łóżka jest najważniejszą rzeczą, jeżeli chodzi o urządzanie sypialni.

  Odpowiedni materac na dużym łóżku sprawia, że jakość naszego snu jest na bardzo wysokim poziomie. Każdy, kto choć raz spał na za małym łóżku z niewygodną powierzchnią spania, wie jak odpowiedni materac, wpływa na komfort naszego snu, a tym samym odpoczynku.

  MATERACE  KOŁO  

  Przedsiębiorstwo M&K Foam to uznana w branży firma, produkująca materace na polski i europejski rynek od 1992 roku. Oferta firmy Koło to szeroki wybór najwyższej jakości produktów, zapewniających komfort podczas snu i wypoczynku. Posiadają w swej kolekcji materace piankowe: bonelowe, kieszonkowe, piankowe oraz lateksowe. W trosce o pełne zadowolenie klientów proponują także solidne stelaże i poduszki.
  Wieloletnie doświadczenie firmy oraz wiedza na temat wpływu jakości materacy na komfort snu, zaważyło na produktach w sposób niezwykle widoczny. Proponują wyłącznie doskonale skonstruowane materace, powstałe przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcji.

  JAKI MATERAC WYBRAĆ?

  Materac to konstrukcja stworzona po to, aby zapewniła ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Dobrze dobrany zapewnia komfortowy, zdrowy i bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa, narożnik, czy wersalka nie zapewni nam tego, gdyż meble te zwykle są twarde, przeznaczone do eksploatacji w pozycji siedzącej lub do okazjonalnego snu. Niestety zwłaszcza użytkownicy mniejszych mieszkań stoją często przed dylematem planując zakup łóżka. Trudno wtedy o idealne rozwiązanie przestrzenne i funkcjonalne, warto jednak poświęcić więcej uwagi tej decyzji, gdyż odpowiednie podparcie ciała podczas snu jest inwestycją w zdrowie. Z tych względów zalecamy w miarę możliwości wybór materaca dostosowanego do indywidualnych potrzeb, szczególnie w sypialniach dziecięcych.

  DLACZEGO WYBÓR ODPOWIEDNIEGO MATERACA JEST WAŻNY?

  Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin na dobę, co oznacza, że średnio 1/3 życia spędzamy w łóżku. W trakcie snu organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają, a nerwy uspokajają. Jest on podstawowym sposobem wypoczynku po ciężkim dniu i dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Dobrze dobrany model nie tylko zapewni nam regenerację sił, ale zadba o kondycję kręgosłupa przez długie lata. Pamiętajmy, że materac to nie tylko element wyposażenia, mający zapewnić nam wrażenia estetyczne, gdyż od niego zależy nasze zdrowie.

  TWARDY, CZY MIĘKKI?

  Najistotniejsze zadanie jakie musi spełniać materac to odpowiednie podparcie kręgosłupa, dlatego powinien on być dostosowany przede wszystkim do wzrostu i wagi ciała. Dość powszechna jest opinia, że materac powinien być jak najtwardszy. Pogląd ten pochodzi z czasów, kiedy stosowano proste sprężyny bonnelowe, trawy morskie i włókno kokosowe, a synonimem trwałości i jakości, była twardość. Prawda jest taka, że to waga człowieka jest wyznacznikiem nośności i jeśli wybierzemy model zbyt twardy to będziemy się na nim męczyć. Dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, lecz idealnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

  STREFY TWARDOŚCI, CZY NIE?

  Rozwój technologii i dążenie do budowania coraz lepiej dopasowanych materaców spowodowały wprowadzenie wyrobów posiadających różne strefy twardości. Stawia nas to przed dylematem dotyczącym tego, ile stref powinien posiadać materac. Materace dzielą się na 1-,3-,5-, i 7-strefowe. Strefy te wydzielono po to, aby dawały odpowiednie podparcie dla głowy, szyi i barków, lędźwi, bioder, ud, łydek i stóp. Trzeba pamiętać, że strefy twardości zaprojektowane są pod średni wzrost i przy założeniu, że nie zmieniamy zbyt często swojej pozycji podczas snu i tylko wtedy idealnie spełniają swoją rolę. W innym przypadku ich znaczenie jest raczej drugorzędne.

  LATEKS, SPRĘŻYNA, CZY PIANKI?

  Osoby będące na etapie kupna materaca często nie zdają sobie sprawy jak olbrzymi mają wybór. Pierwszym kryterium w tej decyzji powinno być wypełnienie materaca. Wkład to to, co znajduje się wewnątrz, a jego rodzaj wpływa na komfort snu, wypoczynek, oraz na zdrowie. Wypełnienie powinno zapewnić kręgosłupowi odpowiednie podparcie oraz ułożenie. Każdy typ materaca ma inne właściwości, które pokrótce postaramy się teraz opisać:

  Materace kieszeniowe (woreczkowe, kieszonkowe) – Sprężyny układają się liniowo i wraz ze wzrostem obciążenia, proporcjonalnie się uginają. Siadając na modelu kieszeniowym, dość mocno się w nim zagłębimy, będzie też trudniej się obrócić, jednak, gdy się na nim położymy bardzo dobrze dopasuje się do kształtu ciała.

  Materace lateksowe –  Lateks charakteryzuje się wysoką trwałością i elastycznością punktową, doskonale dopasowuje się do kształtów ciała i gwarantuje wysoki komfort i higienę snu. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji, a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Tego typu materace polecamy zwłaszcza dla alergików.

  Materace piankowe – Pianka termoelastyczna zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Przejmując ciepło dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Po odkształceniu pianka powoli wraca do pierwotnego położenia.

  materac piankowy wytrzymały       materac sprężynowy świetna jakość wytrzymały

  ×

  Czego szuakasz?