×
 • Brak produktów w koszyku.

  drewniana witryna do salonu

  Witryny woskowane z litego drewna

  Raty 0% Raty 0%

  WITRYNY DREWNIANE

  Słowo „witryna” niektórym może kojarzyć się głównie z witrynami sklepowymi. Jednak tego określenia używa się także w odniesieniu do przeszklonych szafek, które umożliwiają wyeksponowanie różnego rodzaju przedmiotów, których estetyka sprawia, że powinny być dobrze widoczne. Witryny woskowane z litego drewna świetnie sprawdzą się więc w salonie i jadalni, gdzie mogą służyć do przechowywania eleganckiej zastawy stołowej, szkła lub pamiątek z podróży.

  WITRYNA – MEBEL O WSZECHSTRONNYM ZASTOSOWANIU

  Witryna to mebel korpusowy, wyposażony w przeszklone fronty oraz wewnętrzne półki. Kilka dekad temu układano na nich wyłącznie rodowe zastawy, których używano tylko na specjalne okazje i od święta. Taki mebel, elegancko zdobiony i wykonywany z prawdziwego drewna, pełnił raczej funkcję dekoracyjną jadalni. Później spowszedniał i stał się jednym z elementów meblościanek, dźwigając kryształy.

  Dziś na półkach witryn, schowanych za przeźroczystymi frontami, można przechowywać nie tylko szkło i porcelanę. Wszelkiego rodzaju zbiory literackie, kolekcje płyt czy czasopism śmiało znajdą w nich swoje miejsce. Drewniane witryny w wielkim stylu wróciły nie tylko do salonu. Zawładnęły niemal każdym miejscem w domowych zakamarkach.

  WITRYNY – JAKIE SPRAWDZAJĄ SIĘ NAJLEPIEJ?

  Piękna i praktyczna witryna jest marzeniem wielu osób. Na szczęście jest ono łatwe do spełnienia. W naszej ofercie można znaleźć wiele ciekawych modeli woskowanych witryn. Tak duży wybór sprawia, że każdy z łatwością może znaleźć witryny idealnie pasujące do danego wnętrza.

  Jednym z kryteriów, którymi warto kierować się przy wybieraniu witryny jest materiał z jakiego jest ona wykonana. Najbardziej pożądanymi są witryny drewniane, które charakteryzują się trwałością i dobrą jakością. Najlepiej wyglądają w tych pomieszczeniach, w których znajdują się też inne meble i elementy wykonane z drewna. Ciepłe, miodowe odcienie barwionego naturalnym woskiem drewna o subtelnym usłojeniu lub też emanujące surową naturalnością, można bez problemu dobrać do preferowanego typu aranżacji. Często wybierane są witryny oszklone, które są niezwykle eleganckie, a dzięki swojej transparentności najlepiej eksponują przechowywane w nich przedmioty.

  Ważnym dopełnieniem drewnianych witryn są akcesoria wpływające na komfort ich użytkowania. Dopasowane do stylu mebla metalowe postarzane okucia i uchwyty ręcznie wypalane i wykuwane, wszystkie te elementy dodają jeszcze bardziej klimatycznego charakteru wnętrzu.

  SALON – GDY LICZY SIĘ PORZĄDEK

  Ze względu na swój reprezentacyjny charakter salon potrzebuje mebli z funkcją przechowywania. Dzięki nim łatwiej będzie zadbać o porządek – wszystkie rzeczy, które nie muszą pozostawać stale pod ręką, szybko i bez problemu znikną w ich wnętrzach. Przechowywanie jest podstawową funkcją witryn, ale nie jedyną. Należy pamiętać, że stanowią one również element dekoracyjny. Do tego celu służą witryny z litego drewna, których przeszklenia dodatkowo podkreślają reprezentacyjny charakter mebli. Oczywiście, dekoracyjne są już same bryły mebli, lecz jednocześnie można je wykorzystać do podkreślenia charakteru pomieszczenia i wprowadzenia bardziej przytulnego nastroju.

  drewniana witryna do salonu    drewniana witryna do salonu

  WITRYNA W ELEGANCKIEJ JADALNI

  Trudno wyobrazić sobie gustownie urządzoną jadalnię bez witryny, tym bardziej, że Polacy często przenoszą miejsce spożywania posiłku właśnie do jadalni będącej integralną część salonu. Zwykle witryny służą do przechowywania zastaw stołowych i sztućców. Pełnią więc funkcję użytkową. Dzięki nim wszystkie przedmioty konieczne do podania posiłku znajdują się na wyciągnięcie ręki. W takiej sytuacji liczą się przede wszystkim pojemność i organizacja wnętrza witryn.

  Witryny należą do jednych z najpopularniejszych mebli stosowanych w jadalni lub salonie. Niekiedy ustawia się je po obu stronach szafki rtv – tworzą wówczas zamkniętą, przemyślaną kompozycję, zwieńczoną dodatkowo półką znajdującą się nad odbiornikiem telewizyjnym. Innym razem – ze względu na kształt – umieszcza się je w rogu pomieszczenia, gdzie zagospodarowują zwykle niewykorzystany kąt.

  stół z litego drewna sosnowego    woskowane meble w stylu skandynawskim

  ×

  Czego szuakasz?