×
 • Brak produktów w koszyku.

  wypoczynek

  Sofy, fotele wypoczynkowe

  Raty 0% Raty 0%

  SOFY I FOTELE WYPOCZYNKOWE

  Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, należy wybierać takie meble, które pozwolą w optymalny sposób ją wykorzystać. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie opcje ustawień mebli, ich rodzaj oraz kształt. W małych mieszkaniach niezwykle istotny jest każdy kawałek wolnej przestrzeni. Nie tylko do siedzenia i przyjmowania gości, ale często również do spania. W salonie powinno być na tyle miejsca, by można było się swobodnie poruszać po rozłożeniu mebli wypoczynkowych.

           fotel tapicerowany

  Z kolei w większym mieszkaniu można bardziej „poszaleć” z doborem kształtu i koloru sof i foteli. Mogą stać się najbardziej reprezentacyjnymi elementami dużego salonu. To właśnie wokół nich koncentruje się życie towarzyskie. Meble wypoczynkowe występują w tak wielu wzorach i kolorach. Z pewnością każda osoba urządzająca mieszkanie z pewnością znajdzie sofę i fotel idealnie trafiające w jej gust.

  PRZEZNACZENIE

  Fotele i sofy zostały stworzone do relaksu. Można wygodnie spędzać w nich długie godziny, oddając się rozmyślaniom, medytacji, czytaniu , słuchaniu muzyki, czy też oglądaniu telewizji. Bardzo często są rozkładane, dzięki czemu można sobie na nich uciąć przyjemną, popołudniową drzemkę. Decydując się na zakup fotela lub sofy trzeba pamiętać, że powinny być jak najlepiej dopasowane do sposobu, w jaki lubi się wypoczywać. Jeśli chce się spędzać czas raczej przy książce czy przed telewizorem, warto zdecydować się na fotel zapewniający wygodne siedzenie. Natomiast jeśli preferujesz bardziej pasywny relaks lub drzemkę, wybierz sofa zapewniającą komfort w pozycji leżącej.

  JAK WYBRAĆ MEBEL WYPOCZYNKOWY?

  Kluczowym kryterium wyboru jest wygoda. Dlatego mebel dopasuj najlepiej do osoby, która będzie z niego korzystać. Nie może być zbyt miękki. Pewna twardość i sprężystość siedziska gwarantuje, że będzie na dłuższą metę wygodny, a kręgosłup będzie przez cały czas pozostawał w odpowiedniej pozycji. Musi być dobrze dobrany do wzrostu użytkownika. Ważna jest odpowiednia wysokość oraz głębokość siedziska. Najważniejsze jest jednak subiektywne poczucie komfortu.  Fotel czy sofę najlepiej jest wypróbować sprawdzając, czy jest dobrze wyprofilowany i czy po kilku minutach siedzenia lub leżenia wydaje się równie wygodny, jak w pierwszej chwili.

  meble wypoczynkowe do salonu     tapicerowana sofa do salonu

  Do mebla wypoczynkowego warto również dodać poduszkę dekoracyjną. Nie tylko udekoruje mebel, ale także doda dodatkowy komfort podczas wypoczynku, czy miękki pled – idealny do popołudniowych drzemek. W kąciku relaksacyjnym, w którym główną rolę odgrywa fotel wypoczynkowy, warto jeszcze postawić podnóżek, czy stolik pomocniczy, na którym można odłożyć czasopisma czy książki, ale także postawić na nim, na przykład wazon z bukietem kwiatów.

  ×

  Czego szuakasz?