×
 • Brak produktów w koszyku.

  CERA Sypialnia

  Kolekcja CERA sypialnia - JASNY WOSK

  Raty 0% Raty 0%

  KOLEKCJA CERA SYPIALNIA

  Styl rustykalny to lite drewno wylewające się z każdego zakamarka domu. Wyposażenie wnętrz, dodatki, ale także, a może przede wszystkim elementy konstrukcyjne i bazowe  niezwykle często wykonane są z tego właśnie materiału. Styl ten ma na celu swoisty powrót do przeszłości i odwzorowanie wiejskich domów naszych dziadków i pradziadków.

  Taka też właśnie jest Kolekcja mebli CERA. Ta estetyka nieodłącznie kojarzy się z górską, drewnianą chatką pełną sielskich wibracji i ciepła ognia pulsującego z kominka. Ten niezwykle przytulny efekt uzyskujemy dzięki kilku składnikom: kolorom, materiałom, prostym formom oraz rękodzielnictwie.

  Kolekcja CERA sypialnia to domowa oaza relaksu. Jej wystrój powinien koić zmysły, a wyposażenie sprzyjać wypoczynkowi. Planując aranżację, trzeba wziąć pod uwagę styl, kolory i meble do sypialni. Uwzględnijmy też pościel, narzuty, zasłony i dywany. Mogą być w tej samej tonacji co ściany i meble lub w kontrastowej.

  W rustykalnej sypialni najważniejszą rolę może odgrywać łóżko – duże, ciężkie, o drewnianej ramie. Mebel powinien zostać zaprojektowany w sposób jak najbardziej bezpretensjonalny i być pozbawiony misternych dekoracyjnych elementów. Im bardziej swojsko i naturalnie, tym lepiej! To samo zresztą tyczy się pozostałych mebli sypialnianych – szafy, komody czy półki, powinny cieszyć oko prostotą i nawiązywać estetyką do sprzętów znanych nam z dawnych, wiejskich chat. Jeżeli lubisz starocie, koniecznie zaproś do wnętrza wiekowy, drewniany kufer o żeliwnych okuciach, stolik zrobiony ze starej maszyny do szycia czy taboret. Każdy taki element to urokliwe nawiązanie do przyjaznej atmosfery ludowości.

  WŁAŚCIWOŚCI KOLEKCJI CERA

  Kolekcja CERA wyróżnia się masywną konstrukcją, solidnymi filunkami, rzeźbionymi frontami i ozdobnymi wieńcami, dodatkowo wzbogacona w ręcznie robione zawiasy i uchwyty, opalane na miejscu przez naszego kowala. Wszystkie meble z tej kolekcji również mają filunki po bokach. W całości z wysokogatunkowego drewna sosnowego, jak również półki wewnętrzne oraz szuflady. Dodatkowo szuflady posiadają drewniane prowadnice oraz fronty pokryliśmy ozdobnym wieńcem. Wszystkie meble w Kolekcji CERA posiadają okrągłe, drewniane nóżki, dzięki czemu zyskują nieco lekkości.

  Meble z tej kolekcji pokryliśmy woskiem naturalnym, dzięki czemu są w 100% ekologiczne. Wosk stosowany w meblach wykazuje właściwości antystatyczne. W praktyce oznacza to mniejsze osadzanie się kurzu, który w wielu przypadkach oznacza silny alergen. Z tego też powodu meble woskowane polecamy alergikom. Woskowanie to sposób konserwacji, a tym samym zabezpieczania mebli stosowany już w starożytności. Warstwa wosku zastosowana na drewnie chroni je przed wilgocią, nadaje mu jedwabistej gładkości, podkreśla i uwidacznia naturalne słoje, które w przypadku drewna sosnowego są nad wyraz piękne.

  Katalogowy odcień tej kolekcji to K01 – Jasny Wosk (wosk miodowy). Kompozycja mebli z kolekcji CERA biuro dzięki swojej budowie i kolorystyce nawiązuje do mebli z minionej epoki. Meble z tej kolekcji przykuwają uwagę pasjonatów mebli z duszą, antyków, mebli
  o wyjątkowej i niecodziennej prezencji. W Kolekcji CERA znajdziesz meble woskowane do swojego salonu i jadalni, piękne kredensy, stoły i komody, szafy oraz łóżka. Ponadto kolekcja posiada meble do biura, gabinetu oraz ogrodu zimowego.

  drewniane łóżko woskowane     drewniane łóżko w stylu rustykalnym z litego drewna

  ×

  Czego szuakasz?