×
 • Brak produktów w koszyku.

  mterac koło

  Stelaże

  Raty 0% Raty 0%

  STELAŻE

  Wybierając łóżko i materac do spania stajemy także przed wyborem stelaża do łóżka. Pochłonięci, dopasowaniem mebla do wnętrza, wyborem najwygodniejszego materaca, niestety często zapominamy o stelażu i decydujemy się na pierwszą lepszą opcję, zaproponowaną w zestawie. Tylko pozornie wydaje się, że stelaż do łóżka nie ma dużego znaczenia. W rzeczywistości to on decyduje w dużej mierze o komforcie snu i jakości naszego wypoczynku. Prawidłowo wybrane stelaże chronią materac przed odkształceniami, wspomagają prawidłową wentylację jego wnętrza. Dba o prawidłowe ułożenie ciała oraz wydłuża żywotność wkładu materaca.

  JAK DOPASOWAĆ STELAŻ DO MODELU ŁÓŻKA?

  Jednym z kryteriów wyboru stelaża jest dopasowanie go do ramy łóżka. W łóżku jednoosobowym większość stelaży będzie odpowiednia. W łóżkach dwuosobowych od wymiaru 120×200 w górę zazwyczaj stosuje się środkową listwę podpierającą. Jednak zdarza się, że takiej listwy nie ma i wtedy należy wybrać specjalny stelaż, który nie potrzebuje wsparcia na środku.

  JAK DOPASOWAĆ STELAŻ DO MATERACA?

  Oprócz podniesienia komfortu snu, stelaż powinien chronić również materac przed odkształceniami. Podczas, gdy podstawowe banelowe nie wymagają jakiegoś specjalnego stelaża i mogą to nawet być zwykłe deski pod materac, to w przypadku materaców bardziej nowoczesnych, takich jak materace sprężynowe, lateksowe czy piankowe, wymagany jest również bardziej nowoczesny stelaż pod materac.

  Zasada doboru stelaża do rodzaju materac jest prosta. Stelaż pod materac powinien mieć odpowiednią gęstość listewek tzw. lameli oraz powinien być elastyczny. Im cieńszy materac do spania, tym większe znaczenie ma stelaż.  Dlatego wybierając stelaż warto wziąć pod uwagę grubość materaca.

  STELAŻ DOPASOWANY DO UŻYTKOWNIKA

  Nie bez znaczenia jest także waga użytkowników łóżka. Stelaże niższej jakości przeznaczone są głównie dla dzieci i osób o szczupłej, drobnej figurze. Dla osób cięższych oraz par zdecydowanie lepszym wyborem będą stelaże trwalsze, wykonane z wyższej jakości drewna, na przykład bukowego.

  REGULACJA STELAŻU

  W większości sypialni w zupełności wystarczy stelaż klasyczny, bez regulacji. W przypadku osób chorych, starszych, czy mających problemy ze snem, możliwość regulacji może być dodatkowym atutem. Rozwiązanie to pozwala na regulację zagłówka lub poniesienie nóg nieco wyżej. Należy pamiętać, że stelaże z regulacją wymagają zastosowania materaca odpornego na zginanie – lateksowego, piankowego lub termoelastycznego.

  stelaż z drewna bukowego regulowany wzmocniony pasem stelaż z drewna litego

  ×

  Czego szuakasz?