×
 • Brak produktów w koszyku.

  skrzynie drewniane

  Drewniane Kufry i Skrzynie

  Raty 0% Raty 0%

  DREWNIANE KUFRY I SKRZYNIE

  Drewniane kufry i skrzynie to konstrukcje, które kojarzą się najczęściej z zamierzchłą historią. To one stanowiły pierwsze meble, kiedy konstrukcje pionowe szaf nie były jeszcze bardzo popularne. Obecnie wracają do łask, stając się funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrz. Za co cenimy skrzynie i w jaki sposób można wykorzystać ich konstrukcję także poza domem?

  FUNKCJONALNE KUFRY I SKRZYNIE DREWNIANE

  Konstrukcja skrzyń i kufrów zazwyczaj przypomina sześcian. Sporadycznie zdarzają się kufry z półokrągłym zamknięciem, które jednak kojarzą się zbyt mocno z przepychem i średniowiecznymi akcesoriami. Ta prosta forma pozwala nie tylko dopasować mebel do każdego otoczenia. Wpływa też na jego funkcjonalność. Wewnątrz kufra można zmieścić wiele przedmiotów, których często w tradycyjnej szafie nie da się schować. Chodzi tu głównie o przedmioty o sporych rozmiarach i dużym ciężarze. Skrzynie i kufry świetnie zdają egzamin choćby w pokoju dziecięcym, gdzie stanowią znakomite miejsce na przechowywanie zabawek.

  SKRZYNIA ZAMIAST STOLIKA, SZAFKI NA BUTY LUB SIEDZISKA

  Najciekawszym zastosowaniem drewnianej skrzyni jest zrobienie z niej stolika kawowego lub konsoli, na której postawimy lampę. Ze względu na ich wysokość na poziomie siedziska kanapy, takie kufry są idealne jako stoliki kawowe, pod warunkiem, że ich wieko jest płaskie. Możemy schować w nich pled, który okryje nasze nogi w chłodny dzień lub wrzucić do środka stare czasopisma, kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście. Pojemne skrzynie dają wiele możliwości. Jako stolik i główny bohater salonu najlepiej sprezentują się okazałe drewniane skrzynie rustykalne, z ozdobnymi okuciami i szufladkami.

  SKRZYNIE NA ZEWNĄTRZ

  Funkcjonalne skrzynie i kufry cieszą się popularnością w nowoczesnych pomieszczeniach z minimalistycznym wystrojem, a także we wnętrzach rustykalnych. Jednak coraz częściej skrzynie pojawiają się poza budynkiem, jako element wyposażenia tarasów, czy altan.

  Skrzynie umieszczone na tarasie mogą służyć do przechowywania mebli tarasowych czy innych akcesoriów. Można bezpiecznie schować w nich lampy czy świece, które przydadzą się po zmierzchu. Z kolei skrzynia umieszczona w obrębie altany czy paleniska, będzie znakomitym pojemnikiem na magazynowanie grilla, opału, czy rozpałki.

  SKRZYNIA POMYSŁEM NA PREZENT

  Stylowa skrzynia to oryginalne urozmaicenie wnętrza sypialni, ale również świetny pomysł na niebanalny prezent. Skrzynie ręcznie wykonane lub zdobione znajdą uznanie w oczach osób kochających rękodzieło. Te drewniane, z widocznymi słojami lub bielone, udekorują wnętrza rustykalne i urządzone w modnym stylu retro. Natomiast nowoczesne, zwykłe skrzynie będą doskonałym prezentem dla miłośników ponadczasowych form oraz minimalistycznej prostoty.

  drewniana skrzynia woskowana woskowana skrzynia z litego drewna

  ×

  Czego szuakasz?