×
 • Brak produktów w koszyku.

  akcesoria do pielęgnacji mebli

  Akcesoria do pielęgnacji mebli

  Raty 0% Raty 0%

  Akcesoria do pielęgnacji mebli są niezbędne dla wszystkich tych, którzy są szczęśliwymi posiadaczami mebli z litego drewna. Sposoby na odnawianie powłoki wosku na meblach. Wosk jest naturalnym i ekologicznym środkiem do konserwacji i zabezpieczania drewnianych mebli. Pozwala on drewnu oddychać, podkreśla jego naturalne walory i wydobywa jego piękno. Systematyczność pielęgnacji takich mebli jest jednak kluczowa – powłoka ochronna z biegiem czasu po prostu się zużywa.

  Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, w którym w prosty sposób opisujemy proces odnawiania woskowanej powłoki na drewnie litym. Podzieliliśmy całość na 4 etapy, by jeszcze bardziej ułatwić Wam zadanie. Zapewniamy, że po lekturze każdy z Was będzie mógł bez problemu zadbać o swoje drewniane meble.

  Jak odnowić powłokę wosku na drewnianych meblach?

  Etap 1 – Odpowiednie przygotowanie mebla.

  Twoim pierwszym krokiem powinno być rozmontowanie wszystkich ruchomych elementów mebla, takich jak drzwiczki, szuflady i uchwyty. Ten prosty zabieg ułatwi Ci dostęp do wszystkich trudno dostępnych zakamarków.

  Etap 2 – Szlifowanie i czyszczenie powierzchni.

  Kiedy wszystkie elementy są już łatwo dostępne, należy przystąpić do oczyszczenia ich powierzchni za pomocą papieru ściernego. W Polsce dostępne są produkty o ziarnistości od P 24 do P 2500 – wybierz papier drobnoziarnisty P220-P240. Po oczyszczeniu należy wygładzić drewnianą powierzchnię za pomocą włókniny ściernej 320-360.

  Etap 3 – Wybór odpowiedniego wosku.

  Kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego wosku. To od Ciebie zależy czy będzie to wosk bezbarwny czy koloryzujący. Decydując się na zastosowanie wosku koloryzującego, zadbaj o to, by był dopasowany do koloru mebla. Pozwoli Ci to uniknąć przebarwień i nieestetycznych plam. Dodatkowo, wybierając wosk o kolorze zbliżonym do odcienia mebla zamaskujesz drobne rysy i pęknięcia. Pamiętaj, że czysty wosk pszczeli nie jest przeznaczony do woskowania mebli. Poszukaj produktów do woskowania mebli stworzonych na bazie wosku pszczelego.

  Etap 4 – Nakładanie wosku.

  Przechodzimy do najważniejszego etapu, czyli nakładania wosku. Niewielką ilość wosku umieść na suchej szmatce i wetrzyj w drewno okrężnymi ruchami. Następnie, używając szmatki, wygładź warstwę wosku wzdłuż słojów drewna. Tak nałożony wosk schnie średnio około 12 godzin, dokładne informacje znajdziesz na opakowaniu wosku, którego użyłeś. Odnawianie powłoki wosku na meblach nie jest w gruncie rzeczy trudne, a dzięki temu możemy cieszyć się pięknymi meblami przez długie lata.

  Opinie

  Doskonała
  Na podstawie 129 opinii
  Ela Danieluk
  Ela Danieluk
  2023-11-28
  Zgodnie z oczekiwaniami: solidnie, ładnie na czas.
  Gregory G
  Gregory G
  2023-11-22
  Świetnej jakości meble z litego drewna. Bardzo dobre spasowanie elementów i łatwy montaż. Jedyny minus to dosyć długi czas oczekiwania na produkt, ale czasami warto poczekać, kiedy czas idzie w parze z jakością i zadowoleniem.
  Marlena Karwala
  Marlena Karwala
  2023-11-12
  Wszystko na najwyższym poziomie. Meble piękne, polecam.
  Joanna C
  Joanna C
  2023-10-10
  Dzień dobry W imieniu swoim oraz mojej Mamy Anny chciałyśmy serdecznie podziękować za przepiękne wykonane kredensy. Bardzo dziękujemy za fachową obsługę zamówienia i terminową dostawę. Serdeczne podziękowania dla przesympatycznej Pani Alicji, która jako pierwsza doradzała nam i cierpliwie odpowiadała na wszystkie maile, dziękujemy także bardzo milej Pani Małgorzacie za zorganizowanie dostawy oraz najlepszemu na świecie bardzo pomocnemu i zaangażowanemu w swoją pracę Panu Kierowcy. Dziękujemy także Pracownikom produkcji i wszystkim innym Pracownikom, którzy byli zaangażowani w to zamówienie, a z którymi nie miałyśmy przyjemności korespondować. Szanowni Państwo współpraca z Wami była przyjemnością, zakupione kredensy wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach - jednym słowem jesteśmy bardzo zadowoleni z Państwa usług i będziemy je polecać każdemu. Pozdrawiamy serdecznie!
  Przemysław Szychowski
  Przemysław Szychowski
  2023-10-04
  Meble bardzo ładne i dobrej jakości po przystępnej cenie. Transport o czasie. Kontakt ze sklepem dobry.Widać klasę po tym jak prezentują się meble. Jedyny minus to farba na zawiasach która łuszczy się i odpada ale można to odmalować.
  Krzysztof D
  Krzysztof D
  2023-10-04
  To już kolejne meble z firmy mebli-wosk.Meble mają swój niepowtarzalny klimat i są porządnie wykonane.Goraco polecam
  Diana Skarżyńska
  Diana Skarżyńska
  2023-10-03
  Super kontakt, szybka reakcja na zamówienie i ciągły kontakt w trakcie realizacji. Cena pozytywne zaskoczenie. Piękne meble, solidnie wykonane. Polecam gorąco!!!
  ×

  Czego szuakasz?