Niewielki salon może być w pełni funkcjonalny, ale jego zaprojektowanie wymaga kreatywności i pomysłowości. Oprócz kanapy, szafek i regałów, najistotniejszym elementem wyposażenia tego pomieszczenia jest stół do salonu. Do małego salonu warto wybierać sprytne rozwiązania, które pozwolą cieszyć się wygodą przy jednoczesnym zachowaniu wolnej przestrzeni. Jaki stół sprawdzi się najlepiej?

Stół w salonie

Mogłoby się wydawać, że w salonie najważniejszą rolę odgrywa sofa z fotelami zwrócona w stronę kina domowego. Jeśli nie dysponujesz osobną jadalnią, równie ważny, o ile nie najważniejszy, jest stół, który powinien być dopasowany do potrzeb i liczby domowników wspólnie spożywających posiłek.

Stół prostokątny czy rozkładany? 

Prostokątny stół  do salonu to idealne rozwiązanie do osób przyjmujących gości sporadycznie i od święta. Jeśli na co dzień ze stołu korzystają 2-3 osoby, mebel może być dostawiony jednym bokiem do ściany. W razie potrzeby można go odsunąć i wykorzystać w pełni jego powierzchnię.

Co powiesz na stół rozkładany? Do małych mieszkań sprawdzi się m.in. model MES13, który nie zajmuje wiele miejsca, za to po rozłożeniu daje wiele przestrzeni użytkowej. Naszym zdaniem rozkładany mebel do małego salonu sprawdzi się idealnie. Dopełni przestrzeń zarówno w mieszkaniu jak i w domu.

stol-do-salonu

Drewno w salonie

Wybór stołu do małego salonu nie należy do najłatwiejszych, ale pamiętaj, że w sklepie Meblo-Wosk jest w czym wybierać. Oprócz standardowych prostokątnych stołów, znajdziesz u nas również stoły kwadratowe. Jak również modele w ciekawej, designerskiej formie np. z krzyżowanymi czy metalowymi nogami. Meble wykonane z litego drewna to nie tylko stylowy wygląd, ale też gwarancja niepowtarzalności i wysokiej jakości.