Przedwiośnie we wnętrzu

Zanim powitamy oficjalnie wiosnę, warto nacieszyć się okresem przedwiośnia- chłodne, ponure poranki, zamglone wieczory, delikatnie budzący się do życia świat. To okres, w którym warto zaprosić wiosnę do naszego domu.

Pozwól swojemu wnętrzu na naturalne, stonowane przebudzenie. W związku z tym rozsuń zasłony i zaproś pierwsze promienia słońca do swojego wnętrza.

kanapa sofa do salonu

Jak ożywić zimowe wnętrze?

Naturalne przebudzenie, Twojego wnętrza to złoty środek w okresie przedwiośnia. Jeżeli jaskrawość w obecnym okresie to dla Ciebie za dużo, postaw przede wszystkim na stonowane, jasne kolory, w chłodnych odcieniach. Wybierz beże, delikatną zieleń, wyeksponuj drewno. Świetnym rozwiązaniem jest wprowadzenie motywów roślinnych, różnego rodzaju wzorów i tekstur.

Niezastąpionym i niezwykle prostym sposobem jest umieszczenie w szarym wnętrzu dekoracyjnych poduszek, kocyków, zasłon i dywaników. Z pewnością warto połączyć ze sobą różne wzory, jak i kolory, tekstury, aby stworzyć wnętrze, które zachwyci. Wpuść do wnętrza trochę światła. Pozbądź się ciężkich zasłon i zastąp je delikatnymi lub zrezygnuj z nich całkowicie.

szafka nocna z szufladkami

nocna szafka z szufladami z drewna

Woń kwiatów unosząca się w naszym domu z pewnością sprawia, że czujemy wiosnę nie tylko na zewnątrz. Niewątpliwie idealnym sposobem na ożywienie aranżacji będzie postawienie na żywe rośliny, jak i piękne, cięte bukiety kwiatów. Dekoracje kwiatowe są tak uniwersalne, że można zaaranżować je w każdym pomieszczeniu i w każdym stylu. Warto, by odzwierciedlały stan przyrody, której przecież są częścią. Obecność świeżych kwiatów całkowicie odmieni nasze wnętrze. Stwórz lekką, nieregularną kompozycję. Bukiet może być niedbale ułożony- to nada mu tylko uroku!

Na jakie meble się zdecydować?

W przedwiosennej aranżacji przydadzą się meble pojemne i funkcjonalne, które ułatwią wiosenne porządki. Pakowne szafy, przeszklone witryny, duże drewniane komody, wygodne sofy i fotele– to wszystko pomoże naszemu wnętrzu w przebudzeniu. Naturalne meble z litego drewna w odcieniu brązów lub bieli nadadzą blasku i ciepła ponuremu wnętrzu. Meble w stylu rustykalnym są odwzorowaniem sielskości i natury, dlatego świetnie sprawdzą się w przedwiosennej aranżacji. W połączeniu z dodatkami i kwiatami stworzysz wnętrze, które zyska wiosenną świeżość.

rustykalna komoda sosnowa