Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić fascynującym światem  stylu skandynawskiego, powstał on już prawie 90 lat temu w Dani.
Idealnie oddaje klimat Północy, która kojarzy się nam przede wszystkim z porządkiem, prostolinijnością i  minimalizmem. Styl ten jest nawiązaniem do zamiłowania Skandynawów do natury. Nie może zatem dziwić fakt, że staje się w Polsce coraz bardziej popularny, jego prostota funkcjonalność i niepowtarzalny urok zachwyca nawet najbardziej wymagających entuzjastów designu.

Charakterystyka stylu skandynawskiego.

Styl skandynawski –  to przede wszystkim prostota, naturalne materiały, jasne kolory szczególnie różne odcienie bieli, szarości oraz beżu. Proste formy mebli, tworzą nie powtarzalny klimat.

SKANDIANO

Skandynawskie Meble, czyli Praktyczna Elegancji

SKANDIANO

Meble w stylu skandynawskim–  posiadają prostą formę, wykonane są z naturalnych materiałów, surowe drewno jest tutaj głównym bohaterem. Dzięki temu nasza domowa przestrzeń nabierze ciepła oraz stanie się niezwykle przytulna. Meble nie tylko pięknie wyglądają, ale również pełnią praktyczne funkcje. Komody, stoły,  łóżka posiadają wysokie nóżki, które pomagają utrzymać czystość w pomieszczeniach.

Dodatkowe schowki czy szuflady ułatwiają przechowywanie rzeczy co sprawia, że na zewnątrz nie ma zbędnych elementów, które mogą rozpraszać naszą uwagę.

Dla dodatków też znajdzie się miejsce.

meblo-wosk-skandiano
Wnętrza-  powinny zawierać tylko niezbędne elementy wyposażenia, jednak nie są wykluczone dekoracje, które nadają wyjątkowego charakteru. Idealnymi dodatkami będą designerskie lampy, świeczniki i lampiony. Dopełnieniem mogą być również grube i ciepłe dywany. Natomiast do prostych, jasnych kanap i foteli głównie podczas długich zimowych wieczorów idealnie sprawdzą się koce z naturalnych materiałów.

Podsumowanie

Styl skandynawski- to nie tylko wybór mebli, to również koncepcja życia. Minimalizm, funkcjonalność i naturalne materiały sprawiają, że wnętrze utrzymane w tym stylu emanuje spokojem i harmonią.

Wybierając skandynawskie meble, inwestujesz nie tylko w design, ale również  komfort i praktyczność.

Pozwól, aby Twój dom stał się oazą spokoju w stylu skandynawskim.

Do zobaczenia w kolejnym wpisie!