Przedpokój to wizytówka każdego domu i miejsce odwiedzane jako pierwsze przez wszystkich gości. Warto zadbać o to, aby zostało urządzone funkcjonalnie i z pomysłem. Jak się okazuje, niekoniecznie jest to takie łatwe zadanie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek!

Szanuj przestrzeń

Z reguły pomieszczenie takie jak przedpokój czy hol ma bardzo ograniczoną powierzchnię – zaledwie kilka metrów kwadratowych i nieustawny kształt nie ułatwiają sprawy. Zanim zaplanujesz w korytarzu dużą, pojemną szafę, zastanów się, czy dostępne miejsce pozwala na takie rozwiązanie. Kluczowa jest funkcjonalność! Pamiętaj o tym przy wyborze mebli i dodatków, aby Twój korytarz nie zamienił się w ciasną, wąską, zagraconą przestrzeń, która nie pasuje do reszty mieszkania.


źródło: Pinterest

Zadbaj o spójny styl i kolorystykę

Korytarza nie da się ominąć. To pomieszczenie, przez które codziennie przechodzisz Ty, wszyscy domownicy i goście. Dlatego zadbaj o to, by już od progu czuć się tam dobrze. Jeśli Twoje mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawskim, postaraj się, aby przedpokój również do niego nawiązywał. W pozostałych pomieszczeniach dominuje drewno i naturalna kolorystyka? Trzymaj się tego również w korytarzu. Kolory w przedpokoju powinny być dostosowane do jego wielkości oraz zabudowy. Jeśli pomieszczenie jest małe i prostokątne, zastosuj kolory, które optycznie je powiększą: żółcie, pomarańcze, błękity, bele i beże. Malując drzwi i sufit na biało sprawisz, że wnętrze będzie bardziej przestronne. Jeśli dysponujesz bardzo wysoką przestrzenią i chcesz nadać jej przytulności, pomaluj sufit na kolor o ton lub dwa ciemniejszy od koloru ścian.źródło: Pinterest

Postaw na materiały wysokiej jakości

Korytarz powinien być miły dla oka, ale przede wszystkim praktyczny! Dlatego wybieraj wysokojakościowe, wytrzymałe materiały, które będą służyć Ci przez długie lata. Do przedpokoju zdecydowanie polecamy farby o wysokiej klasie odporności na wilgoć, wodoodporną posadzkę, dzięki której łatwiej będzie Ci utrzymać czystość i meble (szafa czy wieszak) z litego drewna.

Wprowadź wielofunkcyjne rozwiązania

Ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń, w przedpokoju nie ma miejsce na wiele mebli. Dlatego warto pogłówkować i wykazać się sprytem, aby nie zagracić tej przestrzeni, a jednocześnie nie rezygnować z komfortu.

Doskonałym rozwiązaniem do przedpokoju jest drewniana ławka, która może być nie tylko siedziskiem, ale również schowkiem na rozmaite rzeczy: kapcie, szaliki czy czapki. W naszym sklepie znajdziesz je w kilku wymiarach i wariantach kolorystycznych. Polecamy również rozmaite kufry i skrzynie, które pięknie wyglądają, sporo pomieszczą, a ponadto można na nich usiąść. Umieszczając taki kufer w przedpokoju zaoszczędzisz sporo cennego miejsca!


źródło: Pinterest

W korytarzu sprawdzą się również takie meble jak drewniane konsole czy stoliki przyścienne. Są stosunkowo wąskie, więc nie będą zastawiać przejścia, można na nich wyeksponować rośliny i inne elementy, dzięki czemu już od wejścia mieszkanie będzie prezentować się przystępnie i przytulnie.

Sprawdzonym trikiem jest też zamontowanie sporych rozmiarów lustra. Przyda się do ostatnich poprawek przed wyjściem, a ponadto optycznie powiększy przestrzeń. Stylowa, drewniana rama może pełnić funkcję ozdobną. Kliknij [tutaj], aby obejrzeć lustra, które znajdziesz w naszej ofercie.

źródło: Pinterest

Nie zapomnij o oświetleniu

W przypadku ciasnych, bardzo ograniczonych przestrzeni, kluczowe może okazać się światło. Tym bardziej, że w przedpokoju przecinają się liczne ścieżki komunikacyjne. Korytarz, zazwyczaj ciemny i pozbawiony okien, w kontekście oświetlenia może być sporym wyzwaniem.

W niewielkim, kwadratowym przedpokoju sprawdzi się pojedyncze źródło światła zamontowane na suficie. W przypadku długiego, wąskiego korytarza należy zainwestować w kilka źródeł rozproszonego światła lub zamontować listwę oświetleniową na całej długości pomieszczenia. Pamiętaj też o jednej ważnej zasadzie: zimne oświetlenie sprawdzi się wówczas, gdy do Twojego przedpokoju docierają promienie słoneczne. W przeciwnym wypadku zdecydowanie postaw na światło o ciepłej barwie – dzięki temu całe mieszkanie będzie bardziej przytulne, komfortowe i miłe dla oka.