Dom w stylu boho to świątynia odpoczynku i nieskrępowanej wolności. Wnętrza w tym stylu są uwielbiane na całym świecie, a ich oryginalność zachwyca na każdym kroku, a dodatkowo wprowadza domowników w dobry, wakacyjny nastrój.

Styl boho – co o nim wiemy?

Patrząc na styl boho, wydawać nam się może, że jest on nowoczesny i świeży, ale to nieprawda. Jego historia sięga ubiegłego stulecia!

Moda na niestandardowe, wyraziste kolory, przyjazne, naturalne formy i materiały, a także etniczne inspiracje Afryką i Orientem rozkwitła wraz z rewolucją hipisowską w latach 60. i 70. Sama nazwa nawiązuje do francuskiej cyganerii – żyjących w drodze, ubogich artystów, którzy cenili sobie swobodę, wolność i niezależność.

Czym charakteryzuje się styl boho?

We wnętrzach w stylu boho dominują barwy ziemi i naturalne kolory. Nie znajdziecie tu koloru ognistej czerwieni, ciemnego granatu ani słonecznej żółci. Kolory mają nawiązywać do wypalonego słońcem afrykańskiego krajobrazu. W pomieszczeniach boho dominują wszelkie naturalne materiały, takie jak trawa morska, sznur konopny, sizal – włókno z liści agawy, rattan czy surowe drewno. 

We wnętrzach w stylu boho warto zadbać o odpowiednie dekoracje ścian. Wszechobecne świece, lampy z plecionymi abażurami pomogą stworzyć nastrojowe aranżacje. 

Bardzo modną i popularną ozdobą jest makrama, czyli technika plecenia sznurków bez użycia narzędzi, która robiła furorę w latach 70. XX wieku. Dziś powraca w nowej odsłonie dzięki modzie na rękodzieło. W tej technice wykonywane są rozmaite elementy wystroju, od lamp, przez wiszące doniczki, po łapacze snów i makatki na ścianę.

Świetnymi akcentami w sypialni w stylu boho są też bogate, grube narzuty i koce w etniczne wzory. Przytulności wnętrzu doda mały, klasyczny wełniany chodnik, który umili poranne wychodzenie z łóżka.

Ponadto, to styl, który nie lubi przesady, a prostota i umiar są kluczem do sukcesu! Pamiętaj o tym, urządzając wnętrze w tym stylu. Chcąc stworzyć swoją wymarzoną boho sypialnię, wybierz łóżko woskowe z litego drewna, drewnianą szafę oraz ławkę

Nie zapomnij o dodaniu odpowiednich dodatków! W tym wnętrzu idealnie sprawdzi się nasza lampa sznurowa, która doda aranżacji charakteru. Dodaj dużo poduszek, zieleni, lampionów i… pokój gotowy!