Idealna Szafa to mebel, który z pewnością powinien znaleźć się w każdym domu. Kojarzy się z sypialnią lub przedpokojem, jednak odpowiednio dobrana szafa sprawdzi się także w salonie czy gabinecie. Wiele zależy od tego, co chcesz w niej przechowywać i od samej formy mebla, na który się zdecydujesz. W dzisiejszym tekście spróbujemy zdefiniować szafę idealną. Wygląd czy funkcjonalność? Dzisiaj nie musisz już wybierać! Jakimi cechami charakteryzuje się odpowiednia szafa?

Pojemna szafa to podstawa

To pierwszy z aspektów, na który powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej szafy. Zastanów się, w którym pomieszczeniu ma ona stanąć i ile powierzchni masz tak naprawdę do dyspozycji. Weź pod uwagę Twoje potrzeby. Czy będziesz korzystać z niej Ty, a może któryś z domowników? Ile rzeczy ma się w niej zmieścić? To kluczowe nie tylko dla pojemności szafy, ale również rozplanowania poszczególnych sekcji, które powinny się w niej znaleźć. Pozornie im większa szafa, tym lepsza, jednak najważniejsze jest to, jak ją zagospodarujesz i na jaki system przechowywania rzeczy ostatecznie się zdecydujesz.

Zwróć uwagę na funkcjonalność szafy

Przed zakupem szafy dokładnie przeanalizuj, co chcesz do niej włożyć. Czy będzie to szafa w korytarzu na ubrania wierzchnie dla gości? A może szukasz czegoś, co pomieści całą Twoją garderobę, bogatą w długie sukienki i swetry? Wnętrze szafy może składać się wyłącznie z półek lub być wzbogacone o drążek na wieszaki oraz mniejsze lub większe szuflady. Wszystko po to, aby dać Ci możliwość zorganizowania przestrzeni w jak najbardziej efektywny sposób, który sprosta Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/412220172138350210/

Szafa powinna być trwała i wytrzymała

Kolejnym krokiem jest wytypowanie materiału, z którego ma być wykonana Twoja wymarzona szafa. Do wyboru masz różnego rodzaju płyty i sklejki, ale również naturalny, ekologiczny i najbardziej wytrzymały materiał jakim jest drewno. Szafa wykonana z litego drewna będzie w niezawodny sposób pełnić swoją funkcję przez kilka dobrych dekad! Ponadto, drewno sosnowe czy dębowe to materiał, który jest przyjazny dla nas, naszych ubrań i całego otoczenia. Świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym lub w domu zamieszkałym przez alergików.

Jeśli w najbliższej przyszłości planujesz zakup nowej szafy, zwróć też uwagę na detale. Jeśli wybierzesz szafę z przesuwnymi drzwiami, zadbaj o to, by zamontowany w niej system był najwyższej jakości. Decydując się na bardziej klasyczne rozwiązanie, nie zapomnij o tym, aby w szafie zostały zamontowane solidne zawiasy oraz uchwyty (jeśli decydujesz się na wersję z szufladami), najlepiej ręcznie wykonane – tak jak we wszystkich meblach, które znajdziesz w ofercie Meblo-Wosku.

Idealna szafa pasuje do stylu wnętrza

Jakość i funkcjonalność mebli są niezwykle ważne, jednak nie będziemy ukrywać, że w projektowaniu wnętrz oprócz ergonomii liczą się też walory estetyczne :). Szafa, na którą się zdecydujesz, powinna Ci się podobać! Jeśli marzysz o zdobionych lub ażurowych frontach, zdecyduj się na nie. Stylowa szafa doda pomieszczeniu charakteru i sprawi, że jeszcze chętniej będziesz spędzać w nim czas. 🙂 Aby wszystkie elementy były ze sobą spójne, zadbaj o to, aby dopasować szafę do stylu panującego we wnętrzu. Pamiętaj, że drewniane meble to zawsze dobry wybór. Więcej na ten temat pisaliśmy [tutaj].

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/516717757248191895/