Komody woskowane z litego drewna wyewoluowały z prostej drewnianej skrzyni, przechowywano w nich właściwie wszystko, jednak przede wszystkim służyły do przechowywania ubrań. Przeniesienie tej funkcji ze skrzyni na komodę stało się głównym czynnikiem determinującym konstrukcję mebla. Wszystko zależy od doboru materiału, rozmiaru, kształtu czy ewentualnego zdobnictwa.

Dzisiejsze komody nieco zmieniły swoje oblicze a ich funkcjonalność nabrała w obecnych czasach nowego znaczenia. Komoda stała się bowiem designerskim dodatkiem oraz opcjonalnym miejscem na przechowywanie. Mimo tego, że już jej nie potrzebujemy w celu użyteczności, to ciężko jest sobie wyobrazić wygląd salonu, czy sypialni bez jej obecności.

Na jaką komodę się zdecydować?

Komoda to o tyle wdzięczny mebel, że pasuje właściwie wszędzie. Sprawdza się w wielu aranżacjach, począwszy od klasycznych, po te najbardziej awangardowe. Jest jednym z najbardziej uniwersalnych mebli.

Przed wyborem komody najpierw warto zastanowić się nad miejscem dla niej- przestrzeń należy odpowiednio zaplanować. Komoda przede wszystkim powinna współgrać z pozostałą aranżacją naszego wnętrza. Następnym krokiem jest dobór odpowiedniej wielkości komody oraz jej układu.

W zależności od tego jaką będzie pełnić funkcję możemy zdecydować się na pojemną komodę z drzwiczkami i szufladami lub małą dekoracyjną, szufladkową.

Drewniana komoda- dlaczego warto się na nią zdecydować?

Komody wykonane z litego drewna to definicja wysokiej jakości i solidności. Drewniana komoda charakteryzuje się klasycznym wzornictwem, które nigdy nie straci na aktualności oraz dużą odpornością na zniszczenie. Naturalne drewno jest niezwykle wytrzymałym surowcem, z którego tworzy się ponadczasowe i przede wszystkim długoletnie meble. Jeśli chcesz, by komoda, którą wybierzesz była solidna i wytrzymała – koniecznie wybierz taką, która wykonana jest z naturalnego drewna.

biala komoda drewniana zlote uchwyty