Kto nie wie, jak wygląda fotel uszak? No właśnie, każdy wie!

Uszak to niekwestionowany król foteli. Od lat rządzi w polskich domach i nie zapowiada się na to, by jego popularność miała się zmniejszyć. To jeden z najbardziej charakterystycznych mebli.

Nas to nie dziwi! Uszaki są wygodne, pięknie prezentują się we wnętrzach i współgrają z wieloma stylami. Pasują do każdego salonu, sypialni, a także są wielkim wsparciem dla mam karmiących dzieci.

fotel-uszak

Jak wygląda fotel uszak?

Czy wiecie, że niesłabnąca popularność fotela typu uszak sprawiła, że na przestrzeni lat powstało wiele jego odmian i modeli? Wszystkie mają jedną, wspólną cechę – posiadają wysokie, masywne oparcie z charakterystycznymi „uszami”.

Rodzaje uszaka

Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu widział klasycznego uszaka. Jednak mamy dla Was dobrą wiadomość, w określeniu „fotel uszak” mieści się o wiele więcej! Możecie zdecydować się na przykład na fotel uszak na wysokich nogach – to brat klasycznej wersji. Dzięki wyższym nogom wygląda on jednak dużo lżej i nie przytłacza pomieszczenia, w którym się znajduje.

meblo-wosk

Coraz częściej w modnych aranżacjach wnętrz możemy spotkać uszaka na biegunach. Zazwyczaj w takich meblach wykorzystuje się połączenie nowoczesnego designu z biegunami, które kojarzą się z wiklinowym fotelem, będącym główną atrakcją salonu babci.  Jeśli szukacie uszaka do nowoczesnego wnętrza, rekomendujemy model Egg. Tzw. fotel jajo to mebel wyprofilowany w specyficzny sposób, kształtem przypominający jajko. Jeśli marzycie o niebanalnym fotelu obrotowym, uszak Egg będzie świetnym wyborem – praktycznym, a zarazem niezwykle stylowym.

Fotel uszak – gdzie kupić?

Gdzie kupić uszaka? Znajdziesz go w naszym sklepie! Do wyboru masz różne modele oraz warianty kolorystyczne. Inwestując w taki mebel, masz gwarancję, że będzie służył Ci przez długie lata.