Przed Tobą przeprowadzka i jesteś na etapie urządzania wnętrz? A może dotychczasowy wygląd Twojego mieszkania już Ci się znudził i rozważasz zakup nowych mebli? Na rynku masz do wyboru dziesiątki materiałów, z których mogą powstać Twoje meble: drewno, płyta fornirowana, MDF… opcji jest naprawdę wiele! Którą z nich wybrać? Jeśli zależy Ci na jakości i niezawodności, zdecyduj się na meble drewniane! Przeczytaj nasz tekst i poznaj 7 powodów, które potwierdzą, że meble z drewna to najlepszy możliwy wybór.

1. Drewniane meble – trwałość i wytrzymałość

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w meble z litego drewna, możesz być pewien, że posłużą Ci one na lata. Gwarantujemy, że przetrwają wiele przeprowadzek oraz mniejszych i większych remontów. Drewniane meble są bardzo solidne i wytrzymałe, a trwałość to jedna z ich największych zalet. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zachować jakość drewna na lata, przeczytaj tekst na naszym blogu.

2. Drewno to gwarancja niepowtarzalności

Lubisz otaczać się przedmiotami z duszą? Meble drewniane to kwintesencja unikalności, ponieważ nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Ze względu na niepowtarzalny rozkład słojów, nawet produkty pochodzące od tego samego producenta i z tej samej kolekcji będą różniły się niuansami, które na pierwszy rzut oka mogą być niezauważalne.

3. Korzystny stosunek ceny do jakości

Meble z litego drewna są droższe w porównaniu do tych wykonanych z popularnej sklejki. Jednak za wyższą ceną idą: trwałość, solidne wykonanie i perspektywa użytkowania ich przez długie lata. Meble ze sklejki są w stanie przetrwać zaledwie kilka lat eksploatacji i dużo szybciej widać na nich ślady użytkowania. Zakup drewnianych mebli to inwestycja! Nie zauważysz na nich żadnych zniszczeń przez długie lata.

4. Ekologiczny wybór

Los środowiska nie jest Ci obojętny? Wybierz meble drewniane! Drewno jest całkowicie naturalnym tworzywem i pochodzi ze źródeł odnawialnych. Nie decyduj się na egzotyczne gatunki drzew. Wybieraj meble wykonane z lokalnego drewna pozyskiwanego z lasów, które są regularnie odnawiane poprzez sadzenie młodych drzew. Rekomendujemy przede wszystkim meble sosnowe i dębowe.
W Meblo-Wosk stosujemy tzw. system zasad należytej staranności – dokonując zakupu drewna, badamy jego pochodzenie i weryfikujemy dostawców. Ponadto, wszystkie elementy mebli, które znajdziesz w naszej ofercie, są barwione i konserwowane za pomocą naturalnych wosków i ekologicznych lakierów, których użycie i produkcja nie prowadzą do degradacji środowiska naturalnego.

 

 

 

5. Meble z litego drewna – idealne do każdego wnętrza

Aranżujesz sypialnię w stylu skandynawskim? Marzysz o nowoczesnym salonie? Chcesz jadać posiłki w rustykalnej jadalni? Bez względu na to, w jakim stylu urządzasz swoje mieszkanie, meble drewniane z pewnością będą do niego pasować. Drewno jest bardzo szlachetnym i wdzięcznym materiałem. Szczególnie drewno sosnowe jest łatwe do obróbki i pozwala na rozmaite rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o kształt mebli, jak również o ich kolor i wykończenie. Drewno doskonale łączy się z różnymi tworzywami, dlatego dobrze wygląda w każdym wnętrzu. Chcesz zdecydować się na mocny akcent w postaci ceglanej ściany? Marzysz o metalowych detalach? Zapewniamy, że drewniane meble spełnią Twoje oczekiwania i nadają się do zadań specjalnych.

 

Drewniana komoda z szufladami w stylu rustykalnym z kolekcji Cera
Drewniana komoda z szufladami w stylu rustykalnym z kolekcji Cera

6. Drewno – materiał dla najbardziej wymagających

Meble drewniane to dobry wybór dla wymagających konsumentów. Sprawdzą się między innymi w pokoju dziecięcym i domu zamieszkałym przez alergików. W Meblo-Wosku nie używamy sztucznych impregnatów. Nasze drewno jest woskowane na bazie naturalnego wosku pszczelego. Tworzywo jest całkowicie naturalne, a produkty stosowane do wykończenia powierzchni nie wpływają negatywnie na ludzki organizm. Drewno ma również właściwości antystatyczne (nie przyciąga kurzu) i higroskopijne.

7. Dla niezdecydowanych i lubiących zmiany

Kolejną zaletą mebli z litego drewna jest możliwość ich odnawiania i wprowadzania zmian (np. kolorystycznych). Znudziłeś się dotychczasowym wyglądem swoich mebli? Chcesz dać im drugie życie? Zarówno przemalowywanie drewnianych mebli, jak też odnawianie woskowej powłoki jest naprawdę proste! Używając papieru ściernego, włókniny ściernej i odpowiedniego wosku, możesz łatwo i szybko zmieniać ich charakter. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Jak widzisz, meble z litego drewna sprawdzą się nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Odpowiednio wybrane mogą pozostać z Tobą i Twoją rodzina na dziesiątki lat. Bez względu na to, w jakim stylu urządzasz wnętrza, zawsze będą wyglądać dobrze. Jeśli zależy Ci na wytrzymałości, wysokiej estetyce i komforcie użytkowania, to jedyny właściwy wybór!