1. Drewno zmienne jest!

Wiedzieliście, że sosna to najczęściej występujący gatunek drzew w polskich lasach? Jako polska marka nie bez powodu do produkcji naszych mebli wybraliśmy drzewo mocno kojarzące się z naszym krajem. Uwielbiamy drewno sosnowe ze względu na łatwość jego przetwarzania, dzięki czemu nasi rzemieślnicy mogą mu nadać dowolną formę. Dzięki jasnemu kolorowi drewna, sosna jest niezwykle podatna na barwienie, co pozwala nadać jej dowolny kolor za pomocą wosków na podstawie wosku pszczelego, oznacza to, że możemy bez problemu barwić nasze meble za pomocą naturalnych preparatów. Takie są podstawowe zalety mebli z litego drewna sosnowego, jednak to nie wszystko.

 

Drewniane meble sosnowe do domu

2. Właściwości drewna sosnowego

Kolejną zaletą drewna sosnowego jest jego działanie na otaczającą go przestrzeń, ponieważ sosna posiada niesamowite właściwości, które czynią z sosnowych mebli świetną opcję dla alergików oraz osób cierpiących na problemy z drogami oddechowymi. Po pierwsze drewno sosnowe jest higroskopijne, co pozwala mu wchłaniać parę wodną oraz w razie potrzeby wydalać jej nadmiar. Sprawia to, że sosnowy mebel staje się naturalnym filtrem powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Druga niesamowita właściwość sosny to elektrostatyczność, bowiem sosnowe meble nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu, co znacznie ułatwia utrzymywanie ich w czystości. Kupując sosnowe meble tworzysz prywatny kawałek lasu w Twoim własnym domu!

 

3. Prosta pielęgnacja mebli z drewna sosnowego

Meble  z litego drewna sosnowego nie są zbyt wymagające jeśli chodzi o ich codzienną pielęgnację, zatem wystarczy przecierać je miękką szmatką ze specjalnym mleczkiem raz na dwa lub nawet trzy tygodnie. Należy pamiętać, że podobnie jak inne rodzaje drewna, tak i sosna nie lubi wody i wilgoci. Warto wziąć też pod uwagę, że meble sosnowe ciemnieją z wiekiem pod wpływem promieniowania UV. W związku ztym, jeśli chcecie tego uniknąć nie należy wystawiać mebli w miejscach mocno nasłonecznionych.