Za oknami robi się szaro i ponuro. Co to oznacza? Rozpoczęła się jesień i czas najwyższy przyszykować dom do nowej pory roku. W najbliższych miesiącach spędzimy w naszych wnętrzach trochę więcej czasu niż latem. Dlatego sprawmy sobie odrobinę radości i wyczarujmy klimat, dzięki któremu bezboleśnie przetrwamy ponure, jesienno-zimowe dni. Im chłodniej na dworze, tym cieplejsze i przytulniejsze będą się nasze wnętrza. Ubierz dom na jesień. Jak to zrobić? Już Wam powiemy!

Stawiamy na światło

Krótkie dni i szarówka sprawiają, że z czasem jesienią brakuje nam słońca. Dlatego teraz bardziej niż zwykle zadbajmy o światło w mieszkaniu.

jesien-meblo-wosk

Ubierz dom na jesień. Wymień tradycyjne lampy sufitowe na mniejsze punkty świetlne. Doskonale sprawdzą się małe lampki równomiernie rozstawione w całym mieszkaniu. A to nie wszystko! Nie tylko ilość światła ma znaczenie, ale przede wszystkim jego kolor i nasycenie. W jesiennym wnętrzu postaw na ciepłe barwy, które uspokajają i nadają intymnego charakteru. W jakich pomieszczeniach możecie zastosować to rozwiązanie? Najlepiej w salonie i sypialni.

Dobieramy dodatki

Jesienny dom ma dawać nam poczucie przytulności, ciepła, wygody i zacisznego azylu. Chodzi o przywołanie pozytywnych uczuć i skojarzeń – spokoju, bezpieczeństwa i schronienia przed nieprzyjazną aurą za oknem. I takie wielkie zadanie stoi przed dodatkami i dekoracjami, którymi ozdabiamy dom na jesień .Lekarstwem na szorstką pogodę będą miękkie i przytulne poduszki dekoracyjne oraz ciepłe pledy i koce, które otulą Cię podczas wieczornego siedzenia na kanapie. Rozważmy także wymianę dywanu na grubszy. Ciepła tkanina poprawi nasz komfort w jesienne chłody.

jesien-meblo-wosk

Co więcej? 

Myślicie, że to koniec? Nic podobnego! Aranżację jesiennego wnętrza uzupełniają klimatyczne świece zapachowe i lampiony. Wybierzmy zapach, który kojarzy się z jesienią – może to być pomarańcza z cynamonem, miód, dojrzałe jabłka, zapach wanilii lub słodkiego karmelu. Wybór zależy tylko od osobistych preferencji.