Telewizor to sprzęt, który znajduje się w niemal każdym polskim domu. W pakiecie z nim zwykle występuje szafka RTV do salonu, która ma za zadanie pomieścić znacznie więcej niż tylko odbiornik TV. Jak wybrać mebel, który będzie pięknie wyglądał i spełniał wszystkie niezbędne funkcje? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które powinny pomóc ci podczas zakupów. 

Szafka RTV od dawna nie jest już tylko elementem nudnej meblościanki. To mebel, na którym można umieścić telewizor oraz inne sprzęty takie jak odtwarzacze muzyki, filmów czy konsole do gier. Oprócz tego, może też służyć do wyeksponowania rodzinnych zdjęć, zaprezentowania ozdób czy umiejętnego ukrycia wszystkich kabli. 

Funkcjonalna szafka pod TV

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że przy wyborze mebli należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność. Zastanów się, czy potrzebujesz dodatkowych półek, a jeśli tak – ile powinno ich być. Czy jesteś w stanie utrzymać na nich porządek? Jeśli Ty lub Twoi bliscy nie zawsze zwracacie na to uwagę, warto zastanowić się nad szafką RTV z zakrytymi półkami. Dzięki temu w pomieszczeniu zawsze będzie panował ład i porządek, których nie zakłóci widok niepoukładanych płyt i gier. W naszym sklepie znajdziesz kilka modeli wykonanych z litego drewna sosnowego, w których półki są ukryte za pięknymi, drewnianymi frontami. 

szafka-rtv-meblo-wosk

Mebel dopasowany do stylu wnętrza

W związku z tym, że szafka RTV zwykle znajduje się w centralnym punkcie pomieszczenia, na który wszyscy zwracają uwagę, zadbaj o to, by pasowała do całego wnętrza. Możesz wybrać mebel z tej samej serii, w podobnym kolorze lub wykonany z materiału o podobnej fakturze. Jeśli zależy Ci na tym, aby szafka RTV rzucała się w oczy, możesz również posiłkować się zasadą kontrastu – odważnie postawić na inny kolor lub odmienny styl, tworząc ciekawą, eklektyczną aranżację. 

Szafka RTV i jej wymiary 

Wymiary, a szczególnie wysokość szafki RTV jest bardzo ważna, szczególnie ze względu na komfort oglądania telewizora. Mebel nie powinien być zbyt wysoki, dlatego zwykle sprawdzają się modele o wysokości ok. 50-60 cm. Zanim dokonasz wyboru, zastanów się, jaka wysokość najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie. To zależy przede wszystkim od wysokości kanapy oraz innych mebli wypoczynkowych, znajdujących się w pomieszczeniu. Na rynku są dostępne zarówno stojące jak i wiszące modele. W tradycyjnych wnętrzach pięknie i dostojnie będą wyglądały klasyczne szafki, natomiast w nowoczesnych – wiszące lub osadzone na cienkich, geometrycznych nóżkach, które dodatkowo optycznie powiększą wnętrze i nadadzą pomieszczeniu lekkości. 

Kupuj z myślą o przyszłości 

Wybierając nową szafkę RTV, oprócz kwestii wizualnej weź pod uwagę też użyteczność mebla w przyszłości. Jeśli dopasujesz go pod konkretny model telewizora może się okazać, że za kilka lat trzeba będzie go wymienić. Dlatego stawiaj na uniwersalne modele, najlepiej wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą mogły spełniać swoje funkcje przez długie lata. Całą, różnorodną ofertę naszych drewnianych szafek RTV znajdziesz [tutaj].