STYLOWY PRZEDSIONEK

Przedpokój to miejsce, które wielu z nas traktuje nieco po „macoszemu” i nie przywiązuje większej wagi do jego wystroju. Jest to błąd, gdyż to właśnie przedpokój wita naszych gości i od jego wystroju w dużej mierze zależy to, jakie wrażenie zrobi nasze mieszkanie. Dlatego warto poświęcić nieco uwagi wyborowi dobrych mebli do tego pomieszczenia, szczególnie, jeśli chodzi o garderoby woskowane, aby stworzyć stylowy przedsionek w swoim domu.

Trendy się zmieniają, ale ponadczasowa klasyka wciąż nie traci na popularności. Oczywiście jak każdy styl ewoluuje i stara się być na czasie z nowinkami. Jednak podstawowy kanon wciąż jest taki sam. W klasycznie urządzonym przedpokoju nie może zabraknąć tradycyjnych mebli o łagodnych liniach, najczęściej wykonanych z litego drewna.

Jeśli dodasz do tego kilka przytulnych akcentów w postaci słomianych kapeluszy, wiklinowych koszy,  naturalnych jutowych chodników lub futrzanych poduszek, Twój dom już od progu będzie emanował ciepłem i otwartością. Dodatki w stylu vintage zawsze sprawiają, że wnętrze wygląda nostalgicznie i stylowo.

drewniana garderoba sosnowa

JAKIE MEBLE KONIECZNIE POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ W PRZEDPOKOJU?

Przedpokój to miejsce w naszym domu, w którym zazwyczaj powierzchnia nie jest zbyt wielka. Przy wyborze mebli do tego pomieszczenia ograniczają nas więc wymiary powierzchni. Tym bardziej powinniśmy dokładnie zaplanować, jakie i ile mebli chcemy w nim ustawić oraz zaplanować ich funkcjonalne ustawienie. W dobrze zorganizowanym przedpokoju nie powinno zabraknąć lustra, szafki lub skrzyni na obuwie, szafy lub garderoby oraz taboretu lub ławeczki do zakładania butów. Taki niezbędny zestaw mebli możesz znaleźć w naszej ofercie mebli z litego drewna sosnowego.

drewniana łąwka z oparciem         drewniana półka wisząca

SZAFA CZY GARDEROBA ?

Jednym z podstawowych mebli w przedpokoju jest szafa lub garderoba. Wybierając szafę lub garderobę na ubrania do małego przedpokoju, warto zdecydować się na meble drewniane na zamówienie. Pozwoli to na dobranie takich jej wymiarów, by bez problemu zmieściły się ona w naszym przedpokoju. Decydując się na garderobę drewnianą na wymiar mamy także możliwość jej wykonania w dokładnie takim kolorze, jaki pasuje do  koncepcji wystroju wnętrza. W naszej ofercie posiadamy duży wybór kolorów, z których jesteśmy w stanie wykonać poszczególne meble.

drewniana garderoba do przedpokoju

MIEJSCE DO PRZECHOWYWANIA OBUWIA

Jeśli w przedpokoju nie planujemy osobnej szafki na buty, miejsce na obuwie powinno znaleźć się w garderobie. Mogą to być półki, pozwalające na przechowywani butów w kilku rzędach, lub dość płytkie i pochylone półki – sprawdzą się, jeśli nie brakuje nam przestrzeni. W pobliżu przyda się też szafka drewniana na pojemnik z akcesoriami do pielęgnacji obuwia. Dobrym rozwiązaniem jest też drewniana skrzynia, którą można wykorzystać zarówno na buty lub inne przedmioty podręczne. Skrzynię można również zaplanować jako siedzisko do zakładania butów.

drewniana szafka na buty

 

szafka z litego drewna sosnowego

STYLOWE AKCESORIA

Od szafki na klucze, przez parawan i stojak na parasole, po uchwyty do mebli i metalowe okucia — akcesoria to przedmioty, z których korzysta się na co dzień, ale przeważnie nie poświęca się im wiele uwagi. Od czasu do czasu warto jednak przyjrzeć się bliżej ich historii i spojrzeć na zwykłe drobiazgi z nieco innej perspektywy.

Czasami we wnętrzu brakuje kropki nad „i”, która podkreśliłaby indywidualny charakter właściciela. To przykra sytuacja, szczególnie jeżeli do wykończenia długo planowanego wystroju zabrakło zaledwie kilku dodatków, które pozwoliłyby osiągnąć efekt „wow”. Na szczęście taki błąd możemy łatwo i szybko naprawić i nawet niewielki i pozornie mało istotny dodatek może diametralnie odmienić wnętrze, efektem czego będziemy mieć stylowy przedsionek.

drewniany wieszak na ubrania do przedpokoju

WARIANTY

Rustykalne garderoby dostępne są w kilku rożnych wariantach. Zarówno pod względem budowy, jak i kolorów. Możliwość zmiany koloru, rodzaju klamek i zawiasów oraz wymiarów sprawia, że jest to ciekawa propozycja do każdego wnętrza. Garderoby drewniane to meble wyjątkowo stabilne i trwałe. Wśród Klientów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To także meble z charakterem, nadające wnętrzu wyjątkowej aury.

Stylizowane na starodawne, garderoby drewniane, wspaniale urozmaicą pomieszczenie, nadadzą mu ciepłego, oryginalnego klimatu. Garderoby zostały zaimpregnowane, dzięki czemu odporne są na wszelkie, szkodliwe warunki atmosferyczne oraz zarysowania.
Pamiętajmy jednak, że należy o nie odpowiednio dbać, tak jak o wszystkie meble z litego drewna. Wówczas wtedy służyć nam będą bez szwanku przez wiele lat.