Eleganckie, pełne blasku, urzekające przepychem…Wnętrza glamour to idealna propozycja dla miłośników luksusu! Znajdziesz w nich miłość do ludwikowskich mebli, inspiracje Hollywood, ekskluzywne tkaniny i zaskakujące kontrasty. Styl ten ma wielu zwolenników, ale również przeciwników, którzy twierdzą, że glamour to kicz. Jednak jedno jest pewne, nikt nie przejdzie obok niego obojętnie!

Początki stylu glamour

Opisać styl glamour jednym słowem? To niemożliwe!

Stanowi on bowiem sumę pojęć: blask, przepych, czar i elegancja. Większości z nas kojarzy się z szykownymi gwiazdami Hollywood lat 30. I to jest bardzo dobre skojarzenie. Styl najpierw wykształcił się w modzie podyktowanej na czerwonych dywanach tamtej epoki, później we wnętrzach willi rozsianych na wzgórzach Los Angeles. Aktorki w satynowych szlafroczkach filmowano w pięknych sypialniach, gdzie nad łóżkiem pojawiał się pikowany zagłówek, a na podłodze leżały długowłose, białe dywany. Nie mogło zabraknąć rozłożystych sof, dużych luster, zjawiskowego szkła, kryształowych żyrandoli i… charakterystycznej butelki szampana w srebrnym pojemniku. 

Styl glamour – jak go opisać?

Glamour kocha wszystko to, co połyskliwe, wytworne i niebanalne. Aby zaprojektować takie wnętrze trzeba mieć wysublimowany zmysł estetyczny. Niezależnie od tego czy aranżujemy salon, kuchnię, czy sypialnię, mamy gwarancję, że wnętrze zachwyci i przykuje uwagę odwiedzających.

Blask i szyk w stylu glamour

We wnętrzu glamour jest wszechobecny blask. Świetlne refleksy znajdziemy bowiem wszędzie. Błyszczące tkaniny, kryształowe żyrandole, srebrne naczynia to tylko niektóre rzeczy, które dodają wnętrzu charakteru. 

Mogłoby się wydawać, że pełne złota i kryształów wnętrza glamour muszą ociekać kiczem. My jednak się z tym nie zgadzamy. Nowoczesny glamour to nie tylko przepych, ale i elegancja. Kosztowne materiały są łagodzone przez stonowaną kolorystykę, najlepiej biel, neutralne beże i szarości. 

Przeważnie to dodatki tworzą wrażenie glamour: srebra, lampy, dekoracyjne ramki do zdjęć, zasłony. Każdy element powinien być starannie dobrany, aby nie przesadzić.

Z mebli nie powinno zabraknąć konsoli, stołu ze szklanym blatem, łóżka z pikowanym zagłówkiem, pięknej sofy, krzeseł tapicerowanych z wysokimi oparciami (najlepiej z weluru), toaletki oraz szykownych foteli

Wnętrza glamour urzekną wszystkich szukających nowego pomysłu na ponadczasową klasykę, ceniących elegancję i dobrej jakości materiały oraz tych, którzy marzą o tym, by poczuć się jak w filmie lub bajce.