Wielu z nas zastanawia się, czym jest strukturyzacja. Strukturyzację przeprowadza się na miękkim gatunku drewna iglastego, dlatego drewno sosnowe jest doskonałym materiałem, który poddaje się procesowi strukturyzacji.

Na czym polega strukturyzacja mebli?

Uzyskana struktura jest głęboka i wyrazista. Strukturyzacja, inaczej szczotkowanie drewna to proces, w którym uzyskuje się niejednorodną powierzchnię mebla z licznymi zagłębieniami i rowkami, ale o określonej systematycznej strukturze. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne maszyny z odpowiednim systemem szczotek, które wyrywają z drewna elementy bardziej miękkie, pozostawiając i odsłaniając części twardsze.

Wyjątkowa powierzchnia mebli strukturyzowanych

Otrzymana powierzchnia mebla ma uporządkowany charakter (rowki i zagłębienia są w jednym kierunku) a cały mebel zyskuje unikatowy, wyrazisty i wyjątkowy styl. Subtelne zdobienia powstałe z metody strukturyzacji, wyróżniają się pięknym, charakterystycznym rysunkiem słojów ukazujących niepowtarzalną budowę i historię drewna. Meble tego typu doskonale wypełniają wnętrza w stylu rustykalnym i nie tylko.