Wielu z nas zastanawia się, czym jest strukturyzacja mebli. Strukturyzację przeprowadza się na miękkim gatunku drewna iglastego, dlatego drewno sosnowe jest doskonałym materiałem, dzięki temu poddaje się procesowi strukturyzacji.

Na czym polega strukturyzacja mebli?

Dzięki strukturyzacji mebli uzyskuje się głęboką i wyrazistą strukturę. Strukturyzacja, inaczej szczotkowanie drewna. To proces, w którym uzyskuje się niejednorodną powierzchnię mebla z licznymi zagłębieniami i rowkami, ale o określonej systematycznej strukturze. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne maszyny z odpowiednim systemem szczotek.  Wyrywają z drewna elementy bardziej miękkie, pozostawiając i odsłaniając części twardsze.

Wyjątkowa powierzchnia mebli strukturyzowanych

Otrzymana powierzchnia mebla ma uporządkowany charakter, a cały mebel dzięki temu zyskuje unikatowy, wyrazisty i wyjątkowy styl. Subtelne zdobienia powstałe z metody strukturyzacji, wyróżniają się pięknym, charakterystycznym rysunkiem słojów ukazujących niepowtarzalną budowę i historię drewna. Meble tego typu doskonale wypełniają wnętrza w stylu rustykalnym i nie tylko.

Zwykle w procesie produkcji powierzchnia mebli jest szlifowana, lakierowana lub woskowana a następnie polerowana w celu uzyskania maksymalnego poziomu gładkości a tym samym podniesienia wrażeń estetycznych końcowego produktu.

Strukturyzacja drewna to proces, w którym uzyskuje się niejednorodną powierzchnię z licznymi zagłębieniami i rowkami ale o określonej systematycznej strukturze. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne maszyny z odpowiednim systemem szczotek. Wyrywają z drewna elementy bardziej miękkie, pozostawiając i odsłaniając części twardsze. Otrzymana powierzchnia mebla ma uporządkowany charakter (rowki i zagłębienia są w jednym kierunku) a cały mebel zyskuje unikatowy i wyjątkowy styl.

Strukturyzacja ma na celu osiągnięcie efektu mebli postarzanych, przypominających meble rustykalne, które kryją w sobie ponad 100 lat historii.