Coraz częściej pragniemy uciec od zgiełku miast, marzymy o odpoczynku na wsi i obcowaniu z naturą. Niestety nasz tryb życia nie zawsze nam na to pozwala. Wtedy z pomocą przychodzi aranżacja wnętrz. Choć stworzenie autentycznego, wiejskiego klimatu w mieszkaniu w centrum miasta może być trudne. Istnieje wiele sposobów, aby dodać do niego rustykalnego uroku. Sprawdź nasze rady na stworzenie sielskiej prowincji w centrum miejskiej dżungli.

Wiejski styl we wnętrzu

Myśląc o wsi na myśl przychodzi nam spokój oraz naturalność, pomieszczenia które emanują ciepłem i oddają nieśpieszny styl życia z prowincji. Styl wiejski to wnętrza, w których przede wszystkim gości drewno. Proste i naturalne drewniane meble z widocznymi sękami i pęknięciami to podstawowe wyposażenie jasnego i subtelnego domu wiejskiego, emanującego nutą romantyzmu. Kolorystyka tych pomieszczeń to przede wszystkim biel, złamana odcieniami kości słoniowej czy jasnych szarości. To w nich znajdziemy piękne podłogi drewniane, a na sufitach bielone belki, które dodają tym wnętrzom sielskiego, wiejskiego charakteru. Częstym uzupełnieniem tych aranżacji są mocne akcenty w postaci zielonych, niebieskich oraz żółtych dodatków.

Meble drewniane styl i jakość w jednym

Drewno to materiał, który zdecydowanie króluje w wiejskim klimacie wnętrz. Drewniane meble odznaczają się prostą formą, która nadaje im tylko uroku. Stylowego charakteru dodają im widoczne słoje oraz często niewykończone elementy. Dodatkowym uzupełnieniem są postarzane uchwyty, które stają się prawdziwą biżuterią dla każdego mebla.

Meble drewniane wprowadzają do aranżacji nuty sielskości i upragnionego spokoju, pomagają zrelaksować się i odpocząć. Najważniejsze, aby były one wykonane najlepszego gatunku litego drewna, najlepiej sosnowego lub dębowego, co pozwoli im na pozostanie z nami na lata. Te drewniane bryły to połączenie jakości z funkcjonalnością.

Jakich mebli nie może zabraknąć w małym, miejskim mieszkaniu?

Chcąc wprowadzić wiejski, sielski klimat do swojego mieszkania musimy pamiętać o paru kluczowych meblach, których nie może zabraknąć. Przede wszystkim najważniejszy będzie masywny stół otoczony wygodnymi krzesłami, w końcu wieś to długie, rodzinne biesiady. Aranżację jadalnianą warto uzupełnić o kredens lub przeszkloną witrynę, w których z powodzeniem można wyeksponować stylową zastawę. Natomiast w sypialni nie może zabraknąć solidnego łóżka oraz drewnianej szafy czy komody z widocznym usłojeniem.

Do mieszkania, które ma zostać urządzone w stylu wiejskim doskonałym wyborem będą meble z naszej kolekcji Cera. To proste i eleganckie bryły w całości wykonane z litego drewna sosnowego o bogatym wybarwieniu. Ekologia drewnianych mebli świetnie wpisuje się w trend powrotu do natury oraz sprawia, że jest to wyposażenie idealne.

Dodatki – stylowe elementy wykończeniowe

Wiejski klimat to na pewno nie przepych i eklektyzm. Jakie więc akcesoria powinny się pojawić w stylowym, klimatycznym mieszkaniu? Zdecydowanie dobrym wyborem będą dodatki, które będą mieć również funkcję użytkową. Wiklinowe kosze na koce i poduszki, metalowe latarenki, które wieczorem nadadzą klimatu. Oczywiście wiejskie wnętrza to nie tylko praktyczne rozwiązania. Drewniane dodatki w postaci figurek oraz ozdobne zastawy również będą doskonałym wyborem, który stworzy urokliwe wnętrze pełne ciepła i przytulności.