Drewniana kuchnia w stylu rustykalnym często kojarzy nam się z wiejskim, babcinym wnętrzem. Styl rustykalny zyskał swoją popularność już w romantyzmie, dzięki swojej prostocie, naturalności, jak i nawiązaniu do wiejskiej sielskości. W dzisiejszych czasach styl rustykalny przybiera inną formę, łączy nowoczesność z tradycyjną przytulnością.

Jak stworzyć kuchnię w stylu rustykalnym?

Kuchnia w stylu wiejskim wyróżnia się naturalnymi materiałami, postarzanymi meblami, przestronnością oraz dodatkami, które nadają ciepła i charakteru. Drewniana kuchnia w stylu rustykalnym to definicja przejrzystości i rodzinnych spotkań.

Kuchnie rustykalne to przede wszystkim drewno. To powrót do przeszłości i ciepła stylu wiejskiego. Wybierając meble do kuchni rustykalnej, najlepiej zdecydować się na takie, które są nieco podstarzałe, eksponujące słoje drewna. Warto w takim wnętrzu zastosować szafki kuchenne wykonane z litego drewna sosnowego. Posiadają one solidną konstrukcję oraz funkcjonalne zagospodarowanie. Tworząc kuchnię w stylu wiejskim warto pomyśleć o przeszklonych szafkach górnych, w których możesz wyeksponować swoją zastawę, czy też innego rodzaju dodatki.

Równie istotnym elementem jest blat kuchenny. W tego rodzaju kuchni świetnie sprawdzą się blaty laminowane imitujące drewno, jak i blaty kamienne, które są wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia.

Jakie wybarwienie w rustykalnej kuchni?

Drewniane kuchnie rustykalne to przede wszystkim ciepłe, przytulne, naturalne kolory. W szafkach kuchennych warto zastosować różnego rodzaju odcienie brązu, ale równie dobrze sprawdzi się biel.

Białe kuchnie to nie tylko styl skandynawski, to również prowansja, jak i styl rustyklany. Białe kredensy królują od lat w kuchniach wiejskich. Nadają przejrzystości, ciepła oraz poczucia rodzinnej atmosfery.

Kredens rustykalny z litego drewna

Jakie dodatki?

Styl rustykalny charakteryzuje się naturalnymi materiałami takimi jak drewno, bawełna, wiklina. Dodatkowo kuchnie wiejskie lubią się dużą ilością zielonych kwiatów, ziół. W aranżacji takiego pomieszczenia postaw na lniane, wzorzyste obrusy, na bukiety z suszonych kwiatów oraz sznurowe lampy. W kuchni w stylu wiejskim swoje zastosowanie znajdują również różnego rodzaju półki drewniane, które są kolejnym elementem dającym nam dodatkowe miejsce do przechowywania.

drewniana półka wisząca