Święta w stylu eko? To możliwe! O przyrodę należy dbać przez cały rok, dlatego chcemy Cię zainspirować, aby podczas świątecznych przygotowań jak najczęściej korzystać z naturalnych materiałów. Chcesz wiedzieć jak w prosty sposób przygotować naturalne ozdoby świąteczne na stół czy choinkę? Zapraszamy do lektury!

Ozdoby z drewna

Zamiast plastikowych ozdób o wątpliwej estetyce, wybierz proste, a jednocześnie naturalne rozwiązanie i samemu przygotuj drewniane ozdoby. To doskonały pomysł, jeśli w Twoim wnętrzu dominuje rustykalny, swojski styl. Bombki, zawieszki, aniołki – ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia!

meblo-wosk-naturalne-ozdoby-swiateczne

Gwiazdki z gałązek

Do wykonania tych prostych, ale efektownych ozdób potrzebujesz tylko gałązek, kleju na gorąco i drobnego sznurka. Gwiazdki z gałązek będą pięknie wyglądać zarówno na choince jak i na bożonarodzeniowym stole. Możesz też dołączyć je jako element dekoracyjny do świątecznego upominku dla bliskiej osoby.

Świecznik w słoiku

Jak w prosty sposób stworzyć przyjemną atmosferę w pomieszczeniu? Zadbaj o odpowiednie oświetlenie! Czy wyobrażasz sobie święta bez świeczek My również nie! W tym roku możesz pokusić się o urozmaicenie aranżacji stołu i stworzenie świeczników w szklanych słoikach, które nie są Ci już potrzebne.

meblo-wosk-naturalne-ozdoby-swiateczne
źródło: Pinterest

Ozdoby z suszonych owoców

Z jakimi owocami kojarzą Ci się święta? Nam oczywiście z pomarańczami i mandarynkami. Plastry suszonych owoców możesz wykorzystać jako ozdoby choinkowe, które mają dodatkowy atut – sprawiają, że po domu rozejdzie się przyjemny, słodki zapach.

meblo-wosk-naturalne-ozdoby-swiateczne

źródło: Pinterest

Stroik pachnący lasem

A skoro już o zapachach mowa… Twój salon może pachnieć nawet lasem! Będziesz potrzebować szyszek, jarzębiny, kasztanów, żołędzi i rozmaitych gałązek, z których stworzysz autorską kompozycję. Taki stroik może ozdobić świąteczne drzewko, ale też drzwi domu czy parapet. Możesz wzbogacić go o aromatyczne przyprawy, np. laski cynamonu czy wanilii. Zachwycający efekt – murowany!

meblo-wosk-naturalne-ozdoby-swiateczne

źródło: Pinterest

Gwiazdy i anioły z papieru

Papierowe ozdoby świąteczne to jedne z ulubionych wśród dzieci. Proste w przygotowaniu, a jakie efektowne! Możesz wykonać je ze zwykłych kartek lub w duchu zero-waste wykorzystać np. torebki śniadaniowe.

Oryginalna choinka

Myśląc „choinka” myślisz pewnie o świerku lub jodle kaukaskiej? Rozwiązań jest zdecydowanie więcej! Coraz bardziej popularne stają się choinki wykonane z desek i drewnianych listew. Przy wykonaniu takiego drzewka możesz również wykorzystać mech oraz grubszy sznurek. Oprócz walorów estetycznych, taka choinka ma jeszcze jedną zaletę: wieszając ją na ścianie zaoszczędzisz sporo miejsca, które będzie Ci potrzebne np. podczas kolacji wigilijnej.

meblo-wosk-naturalne-ozdoby-swiateczne

źródło: Pinterest

Boże Narodzenie w stylu eko

Jak doskonale wiesz, los przyrody nie jest nam obojętny. Dlatego produkowane przez nas meble są ekologiczne i pokryte naturalnym woskiem pszczelim. Jeśli możemy zminimalizować korzystanie z tworzyw sztucznych, dlaczego tego nie zrobić? Jak widzisz, naturalne ozdoby świąteczne są naprawdę proste do wykonania. Malując szyszki i tworząc własne kompozycje nie tylko robisz coś dla planety, ale też spędzasz czas z rodziną, wspólnie rozwijając kreatywność.