Posiadasz meble z popularnej sieciówki, lecz ich wygląd już Ci się znudził? Zdajemy sobie sprawę z tego, że wymiana wszystkich mebli to spora inwestycja, dlatego dziś przygotowaliśmy tekst inny niż wszystkie! Pokażemy Ci, co to jest hackowanie mebli i zainspirujemy Cię do wprowadzenia zmian w Twoich wnętrzach! Potrzebujesz tylko kilku drewnianych desek, odpowiedniej farby, trochę wolnego czasu i odrobiny kreatywności!

Jak ulepszyć meble z sieciówki?

Meble z sieciówek mają zwykle prostą formę, są funkcjonalne i zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi trendami. Poszczególne elementy pasują do siebie i można dopasowywać je modułowo. Jednak czy codzienne przebywanie we wnętrzu rodem z katalogu to szczyt Twoich marzeń? No właśnie!

źródło: Pinterest

Jesteśmy pewni, że przynajmniej parę razy zdarzyło się, że w mieszkaniu znajomych poczułeś się jak na wystawie w sklepie. Dobrze znane modele mebli, te same dodatki… Nudno i bez wyrazu. Uniwersalność to pozytywna i bardzo przydatna cecha, jednak w przypadku aranżacji wnętrz łatwo może przerodzić się w monotonię. I właśnie z tą monotonią walczą hackerzy mebli.

Co to jest hackowanie mebli?

Hackowanie mebli to nic innego jak przerabianie ich w kreatywny, sprytny sposób, wykorzystując ogólnodostępne materiały (drewno, farby, tapety, lakiery) i realizując ciekawe pomysły. Zrodziło się z potrzeby zmian, udoskonalania sprawdzonych rozwiązań i doświadczania nowych bodźców wizualnych. Dlatego posiadacze wysłużonych sieciówkowych mebli złapali za pędzle i młotki, aby nadać nowe życie dobrze znanym wzorom i modelom. Hackowanie stało się modą, a dla niektórych nawet sposobem na życie. Najbardziej doświadczeni hackerzy publikują swoje prace w sieci, inspirując pozostałych i ucząc ich, jak krok po kroku i małym kosztem osiągnąć oczekiwany efekt.

Hackowanie mebli – od czego zacząć?  

Jak stać się specjalistą w hackowaniu mebli? Trening czyni mistrza! Weź do ręki pędzel czy młotek i daj się ponieść fantazji! Czasami wystarczy wymienić lub pomalować nóżki w taborecie, albo uchwyty w wysłużonej komodzie, aby stary mebel nabrał świeżości i unikalnego wyglądu. Nie możesz już patrzeć na białą, nudną szafę? Pomaluj fronty na ciekawy kolor lub oklej je tapetą. Przy nadawaniu drugiej młodości starym meblom pomocne okaże się również szlachetne drewno! Za jego pomocą z otwartych dotąd półek możesz stworzyć przepiękny zabudowany regał, a z prostego stolika – funkcjonalną i pojemną szafkę nocną, która pomieści wiele przedmiotów. Gwarantujemy, że dzięki uzyskanemu efektowi całe wnętrze będzie nie do poznania!

Coraz większą popularnością cieszy się łączenie mebli ze sklejki z elementami wykonanymi z litego drewna (np. sosnowego czy dębowego). Wcale nas to nie dziwi – szlachetne drewno z niepowtarzalnymi wzorami słojów zawsze pięknie wygląda. Znudziły Ci się białe, gładkie fronty w komodzie czy szafie? Chcesz poeksperymentować i wprowadzić do wnętrza elementy stylu prowansalskiego lub rustykalnego? Postaw na drewniane fronty z filunkami i ręcznie robione uchwyty. Z przyjemnością je dla Ciebie przygotujemy! Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje meble, będące hybrydą klasyki i nowoczesności, są jedyne i niepowtarzalne. Jeśli szukasz inspiracji i oryginalnych rozwiązań, skontaktuj się z nami już dziś [kliknij tutaj].

W kwestii hackowania mebli tak naprawdę ogranicza Cię tylko kreatywność! To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na gruntowną metamorfozę mebla, czy na mało inwazyjne zmiany, które dodadzą mu charakteru. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji.

3 pomysły na hackowanie mebli

Łóżko piętrowe

Marzą o nim prawie wszystkie dzieci. I zdecydowana większość z nich chce spać tylko na górze! Co zrobić, gdy w domu jest tyko jedna pociecha? Dolną część łóżka można zagospodarować na tajną kryjówkę, namiot czy komnatę księżniczki. Dzięki farbie w ulubionym kolorze, kawałkowi tapety, zasłonom, kocom i poduszkom stworzysz miejsce jak z bajki, a przy okazji zaoszczędzisz sporo przestrzeni. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w pokojach o niewielkiej powierzchni.

źródło: Pinterest

Stelaż z łóżka

Możesz zrobić z niego pożytek nie tylko w sypialni! Na ścianie w salonie, gabinecie czy pokoju dziecka będzie podstawą do pięknej dekoracji. Pomaluj go na dowolny kolor, pokryj farbą, lakierem lub woskiem, ozdób dowolnymi elementami i wykorzystaj jako tablicę lub mapę myśli.

źródło: Pinterest

Mały stolik

Kwadratowy stolik dzięki swojej prostej formie daje nieskończenie wiele możliwości. Pokrywając blat drewnianymi deskami nadasz mu eleganckiego i wyrafinowanego wyglądu. Malując na zwariowane kolory i przyczepiając małe elementy, możesz przemienić go w kreatywny stolik dla najmłodszych. Dodając poziomą podstawę zrobisz z niego stojącą lub wiszącą półkę.

źródło: Pinterest

Działaj, twórz i baw się materiałami oraz wzorami, a efekty naprawdę pozytywnie Cię zaskoczą. Jak widzisz, nawet kawałek szlachetnego, litego drewna dodany do zwykłych mebli ze sklejki nada im wyjątkowości i uroku.