Pielęgnacja drewna sosnowego.

Naturalne drewniane meble to niezastąpiona ozdoba każdego wnętrza, która tworzy niesamowity klimat i pasują niemalże do wszystkiego. Dlatego pielęgnacja drewna sosnowego jest niezmiernie istotna. Drewno to materiał jednocześnie bardzo trwały i delikatny, dlatego trzeba pamiętać o jego regularnej pielęgnacji, jeśli chcesz cieszyć się nim przez długi czas. Zanim jednak przejdziemy do tematu pielęgnacji mebli sosnowych, należy wspomnieć czego należy unikać w ich codziennym użytkowaniu.  

Pamiętaj, meble z drewna nie lubią wody. Woskowane drewno nie jest wodoodporne. Dlatego jeśli zdarzy Ci się rozlać na jego powierzchnię jakikolwiek płyn, postaraj się ją jak najszybciej osuszyć. Nie należy także pozostawiać żadnych wilgotnych przedmiotów na meblach wykonanych z drewna. Jeśli woda wsiąknie w jego struktury, może nieodwracalnie je uszkodzić.

Kolejną rzeczą, na którą trzeba uważać, jest ciepło. Większość z Was zapewne wie, że nie należy kłaść gorących naczyń bezpośrednio na drewnianych meblach, ponieważ może to skutkować pojawieniem się odbarwień. Ich usunięcie może się okazać niemożliwe. Jeśli masz ochotę usiąść przy swoim drewnianym stole i cieszyć się smakiem porannej kawy, pamiętaj by filiżankę odłożyć na spodek. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w pielęgnacji woskowanego drewna, ponieważ wysoka temperatura może stopić wosk. Jeśli chcesz, by Twoje drewniane meble jak najdłużej zachowały swój kształt i wygląd, zadbaj, by w ich pobliżu nie znajdował się kominek.

 

pielęgnacja drewna sosnowego

Pielęgnacja mebli sosnowych polega przede wszystkim na uważnym ich eksploatowaniu. Intensywne użytkowanie może spowodować pojawienie się delikatnych wyszczerbień na krawędziach, czy bardziej widocznym usłojeniem drewna. Od Ciebie zależy czy będziesz postrzegać te zmiany jako coś naturalnego i niepowtarzalnego, czy też jako wadę. Należy jednak pamiętać, że w  tym przypadku drewno nie różni się wcale od innych materiałów, zużywających się w trakcie użytkowania.

Stosując się do powyższych wskazówek możesz mieć pewność, że Twoje meble będą prezentować się świetnie przez długie lata. Sosnowe drewno nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji istnieje jednak kilka zasad, których należy przestrzegać. W kolejnym wpisie podzielimy się sprawdzonymi sposobami na pielęgnację woskowanego drewna, opowiemy jakich środków należy używać a jakich unikać.