Jak mówi znane przysłowie: diabeł tkwi w szczegółach! Dlatego okucia meblowe wpływają na cały design, a na pozór nieistotne detale takie jak uchwyty czy zawiasy są w stanie całkowicie zmienić zarówno charakter mebla i wnętrza. Jakie rodzaje okuć meblowych są dostępne na polskim rynku i jak wykorzystać ich potencjał aranżując wnętrza? Jak wybrać odpowiednie uchwyty? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie poniżej!

Rodzaje okuć meblowych

Okucia meblowe mają być przede wszystkim funkcjonalne, jednak warto zwracać uwagę również na ich wygląd. Odpowiednio dobrane detale są w stanie podkreślić styl każdego pomieszczenia: kuchni, sypialni czy pokoju dziennego. Akcesoria meblowe uwydatniają indywidualne cechy mebli i pozytywnie wpływają na ich funkcjonalność. Dlatego wybierając nowe meble do Twojego domu, zwróć uwagę nie tylko na materiał, z które są zbudowane, ale również na dostępną ofertę akcesoriów, dzięki którym będziesz mógł dodatkowo spersonalizować wymarzony regał czy biurko. Pamiętaj, że zamawiając meble w sklepie Meblo-Wosk, możesz też wybierać rodzaj okuć! Dysponujemy wieloma wariantami zawiasów i uchwytów, które zawsze wykonujemy ręcznie z największą starannością.

meblo-wosk-okucia-meblowe

 

Okucia meblowe – dostępne rozwiązania

Wśród akcesoriów i okuć meblowych możemy wyróżnić między innymi uchwyty, zawiasy, prowadnice szufladowe, zamki i wiele, wiele innych.

Zawiasy różnią się od siebie między innymi kątem rozwarcia, rodzajem mocowania czy materiałem. Na rynku występują również zawiasy ograniczające aktywne zamykanie drzwiczek oraz takie, które samodzielnie zamykają i otwierają szafki. Wiele zależy od samego rodzaju mebla oraz miejsca, w którym ma on stanąć.

Prowadnice to elementy używane w szafkach oraz szufladach. Przed zakupem kredensu, biurka czy komody zastanów się dobrze, co będziesz przechowywać w środku. Pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na maksymalny udźwig szuflad i wytrzymałość samych prowadnic. Szczególnie dotyczy to szuflad kuchennych, które służą do przechowywania ciężkich garnków oraz talerzy. Ważną funkcją prowadnic jest ich wysuw poza korpus mebla. We wszystkich naszych meblach prowadnice wykonane z wysokiej jakości drewna.

Uchwyty to niewielkie elementy, które pełnią naprawdę istotną rolę! Po pierwsze wpływają na komfort korzystania z szafek i szuflad, a po drugie: mocno oddziałują na estetykę mebla i całego pomieszczenia. W sklepie Meblo-Wosk znajdziesz proste, eleganckie gałki, minimalistyczne i proste uchwyty, ale też elementy o oryginalnych, stylowych kształtach. Do wyboru, do koloru! Wielką zaletą uchwytów jest to, że bardzo łatwo można je wymienić. Jeśli nie chcesz rezygnować z mebli, które dotychczas zdobiły Twoje wnętrza, ale marzy Ci się mała metamorfoza, wybierz nowe, oryginalne uchwyty, które będą się wyróżniać.

Komoda to jeden z mebli, w którym zarówno uchwyty jak i prowadnice mają kluczowe znaczenie. Kliknij [tutaj] i sprawdź, dlaczego komoda jest uważana za mebel idealny.

meblo-wosk-okucia-meblowe

Postaw na jakość

Wybierając okucia meblowe, zwracaj uwagę na szczegóły! Warto inwestować nie tylko w wysokiej jakości meble, ale również w same detale. Dzięki nim solidne drewniane meble będą wyglądały jak nowe przez długie lata!

Ważnym kryterium jest też przeznaczenie mebli. Wybierając okucia meblowe weź pod uwagę to, kto i jak często będzie z nich korzystał. Jeśli uchwyty mają zostać zamontowane w meblach, które znajdują się w częściach wspólnych takich jak korytarz, salon, kuchnia czy jadalnia, pamiętaj, by były uniwersalne.

Nie tylko nasze meble, ale również uchwyty, zawiasy czy prowadnice zawsze wykonujemy solidnie i starannie. W Meblo-Wosku wszystkie drewniane elementy są ekologiczne i powstają w trosce o matkę naturę.

Przed Tobą wybór nowych mebli? Koniecznie przeczytaj nasz tekst o tym, dlaczego warto wybrać meble drewniane [kliknij tutaj]. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom drugie życie szybko, tanio i kreatywnie, sprawdź na czym polega hackowanie mebli [kliknij tutaj].