Rok szkolny wystartował pełną parą, a już niebawem do nauki wrócą również studenci. Dlatego też to jest dobry moment, aby pochylić się dłużej nad tematem biurek. Jak wybrać odpowiednie biurko? Na co zwrócić uwagę? Mamy kilka wskazówek również dla tych, którzy zawodowo spędzają dużo czasu przed komputerem i potrzebują wygodnego stanowiska pracy. Zaczynamy! 

Biurko i jego rola w domu 

Zanim wybierzesz się do sklepu lub rozpoczniesz zakupy online, zastanów się, jakie jest przeznaczenie biurka, które zamierzasz kupić, ponieważ każdy potrzebuje biurka odpowiedniego do swoich wymagań. W związku z tym gracze komputerowi, uczniowie czy pracownicy umysłowi powinni rozglądać się przede wszystkim za biurkami przystosowanymi do komputerów. Dlatego też takie modele, oprócz wysuwanej klawiatury, posiadają specjalne miejsce na urządzenie stacjonarne. 

Jeśli natomiast spędzasz dużo czasu nad papierkową robotą, idealnym rozwiązaniem będzie model z szerokim blatem i szufladami. Dzięki temu pomieścisz wszystkie notatniki i teczki z dokumentami. Doskonale sprawdzi się tu również biurko z nadstawką – znajdziesz je m.in. w naszym sklepie. 

Ergonomia biurka

Zadbaj o swoją postawę! Źle dobrane biurko i krzesło w dłuższej perspektywie czasu negatywnie odbiją się na zdrowiu Twojego kręgosłupa. Warto dopasować mebel do wzrostu użytkownika. Zwróć uwagę na to, by ręce swobodnie spoczywały na blacie. Im wyższy użytkownik, tym wyższe biurko: dla osoby o średnim wzroście najlepszy będzie blat na wysokości 70-75 cm. 

Materiał i jakość wykonania

W sklepach znajdziesz biurka drewniane oraz wykonane z różnego rodzaju sklejek. To nie koniec! Do dyspozycji masz również modele ze szklanymi blatami czy metalowymi nóżkami. Oprócz wygody ważne jest również to, by biurko pasowało do pozostałych mebli w pomieszczeniu. Kupując biurko, zwróć uwagę na okucia, zawiasy oraz prowadnice w szufladach – te małe, niepozorne elementy mają bardzo duży wpływ na to, jak prezentuje się mebel i jak długo będzie Ci służył. 

drewniane-biurko

Drewniane biurka sosnowe

W sklepie Meblo-Wosk znajdziesz kilka biurek wykonanych z wysokiej jakości drewna sosnowego. Przypominamy, że każdy z modeli jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Nasze meble pokrywamy naturalnym woskiem pszczelim, a barwa wosku zależy wyłącznie od Ciebie! 

Na co warto zwrócić uwagę, kupując meble? Koniecznie przeczytaj nasz tekst, w którym zebraliśmy kwestie, o których powinieneś pamiętać, robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym lub w internecie. Kliknij [tutaj]. 

Pamiętaj również, że meble wykonane z litego drewna wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Stosuj się do kilku prostych zasad, aby biurko, stół, krzesła czy komoda w Twoim domu wyglądały równie dobrze za kilka lat. Sprawdź nasz tekst o pielęgnacji mebli drewnianych [kliknij tutaj]