Najmodniejsze trendy wiosna 2021

Koniec roku za pasem. Wraz z nim najważniejsze podsumowania i prognozy na kolejne miesiące — również w dziedzinie designu i aranżacji wnętrz. Projektanci, dekoratorzy wnętrz, influencerzy oraz trendsetterzy: to właśnie oni poszukują dla nas nowych rozwiązań w aranżacji wnętrz i inspirują do zmian w naszej domowej przestrzeni. Powrót do natury to zdecydowanie motyw przewodni nadchodzącego roku. Najmodniejsze trendy wiosna 2021 to przede wszystkim naturalne kolory i materiały oraz dominujący we wnętrzach: spokój, harmonia i wyciszenie. Jeśli i Ty czujesz potrzebę pięknej metamorfozy i odświeżenia swojego otoczenia, to znalazłeś się we właściwym miejscu. Sprawdź, co proponują najbardziej kreatywni ludzie na świecie.

woskowana witryna do salonu

Kolorystyka we wnętrzach 2021

Rok 2021 należał będzie do stonowanych kolorów czerpiących z natury. Dom staje się naszym sanktuarium, w myśl wciąż bardzo silnego trendu home sanctuary, w którym powinniśmy się czuć bezpiecznie, przytulnie i po prostu dobrze. W taki stan wprowadzą nas barwy nawiązujące do odpoczynku blisko natury: ciepłe brązy, zielenie i błękity.

Ciepły brąz: jednocześnie rozgrzewa i przywraca równowagę. Idealny sposób na wykreowanie przestrzeni pełnej relaksu,

Zieleń lasu: koi i pomaga odzyskać grunt pod nogami. Wprowadzona do wnętrz, staje się kolorem wszechstronnym. Pięknie prezentuje się nie tylko w typowo przytulnych aranżacjach, ale również tych eleganckich, wzbogaconych o akcenty złota,

Błękitny: czyli głęboka i szlachetna mieszanka kolorów nieba i szarości. Elegancka, relaksująca i otulająca, niczym leśna kąpiel z widokiem na nieboskłon.

tapicerowany fotel uszak

Ale nie tylko pastele będą królowały we wnętrzach!

3 elektryzujące akcenty kolorystyczne

Coś dla odważnych czy dla indywidualistów! Soczyste, wyraziste kolory idealnie współgrają z kolejnym wiodącym nurtem 2021: maksymalizmem. Mocne rudości, czerwienie, musztardowe żółcienie, ale też głębokie granaty i szmaragdowe zielenie — na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość kontrowersyjnym wyborem, który sprawdzi się wyłącznie w dodatkach. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio łączone, mocne barwy mogą stać się harmonijnym i finezyjnym rozwiązaniem dla modnych wnętrz, aranżowanych w duchu eklektyzmu.

tapicerowany fotel uszak        fotel muszelka welurowy

Inspiracje ze świata designu

Oprócz najmodniejszych kolorów i materiałów, nadchodzący rok obfituje w trendy związane ze stylem aranżacji, funkcjonalnością oraz inspiracjami płynącymi ze świata. Propozycje, które przychodzą do nas ze świata designu to między innymi estetyka czerpiąca z sielskiego życia na wsi oraz połączenie japońskiego minimalizmu ze skandynawskim designem o nazwie japandi. Jak również wspomniany wcześniej trend maksymalizmu, który spragnionym soczystych kolorów i wyrazistych wzorów daje odpocząć od spokojnych, nowoczesnych przestrzeni.

Radosny czas spędzany w domku babci na wsi, przytulne obiady z rodziną, bezpieczny, domowy klimat i ogrom ciepła — nie każdy ma podobne wspomnienia z dzieciństwa. Jednak Ci, którzy je mają, doskonale poczują klimat stylu modern country life. To trend, który łączy sielską i swojską przytulność z nowoczesnymi rozwiązaniami. Bardzo nostalgiczny, ale jednocześnie nawiązujący do nurtu eko w designie. Wykorzystuje on rozwiązania vintage oraz naturalne materiały, takie jak surowe drewno, bawełnę, len czy wiklinę.

Kluczowe dla tego stylu są miękkie, rozłożyste meble wypoczynkowe z welurową tapicerką oraz solidne meble rustykalne. Najlepiej jak są wykonane z litego drewna, w dużych rozmiarach, roztaczające aurę bezpieczeństwa i przytulności. Idealnym rozwiązaniem będzie welurowy fotel muszelka.

drewniana skrzynia stolik kawowy do salonu