Meble lakierowane czy woskowane? Co wybrać?

Jakie wybrać, meble woskowane czy lakierowane?  To pytanie bardzo indywidualne zależy od własnych preferencji a przede wszystkim od tego gdzie będą umieszczone nasze meble i jakie będą miały zastosowanie.

Meble sosnowe woskowane

Meble drewniane pokryte są woskiem na bazie naturalnego wosku pszczelego, szczególnie polecane miłośnikom mebli ekologicznych, którzy doskonale zdają sobie z tego sprawę jak wielki wpływ mają one na nasze zdrowie. Metoda woskowania jest jedną z najpopularniejszych technik wykańczania mebli drewnianych.  Wcierając wosk w powłokę drewna uzyskujemy piękny, naturalny, matowy kor.  Produkt ten samodzielnie wypełnia pory drewna, podkreśla jego usłojenie, uwydatnia naturalny kolor a co najważniejsze pozwala mu „oddychać”.

Drewno jest naturalnym surowcem, cały czas „pracuje” i zastosowanie wosku doskonale tutaj zdaje egzamin. Trzeba zaznaczyć, że wosku można użyć na każdym meblu drewnianym a jego natłuszczona powierzchnia nie przyjmie innego koloru bejcy. Mebel może być odnowiony i uzupełniony tylko i wyłącznie tym samym środkiem. Nasza oferta posiada następujące kolory wosków:

K01 –jasny wosk
K02 – ciemny wosk
K07 – szary wosk
K08 – czarny wosk
K09 – wosk bezbarwny
K03 – biała patyna
K04 – ecru patyna

Meble Woskowane w zamkniętych pomieszczeniach

Meble woskowane polecamy w pomieszczeniach zamkniętych, głównie do sypialni, salonu, przedpokoju, biura, pokoju dziecięcego lub kuchni. Doskonale prezentują się również w restauracjach, karczmach, ekskluzywnych apartamentach czy hotelach – nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter, który wpisuje się na lata użytkowania.

Meble bielone czyli katalogowy odcień K13 pokryte są naturalną farbą na bazie lakieru wodnego. Lakier ten, w przeciwieństwie do innych lakierów, zachowuje widoczną strukturę drewna. Należy uwzględnić, iż w przypadku mebli białych istnieje możliwość odbarwień, spowodowanych naturalną strukturą drewna sosnowego. Dodatkowo wpływają na to różne czynniki, takie jak: temperatura, wilgotność powietrza, nasłonecznienie czy też konserwacja. Szczególnie odradzamy zastosowania na meblach sosnowych kryjącego lakieru białego gdyż z biegiem czasu w miejscach linii, sęków mogą wybijać się żółte przebarwienia a lakier zacznie pękać. W przypadku czystej bieli efektu tego nie da się ukryć.

Meble lakierowane czy woskowane?

Meble sosnowe lakierowane jak każde meble drewniane nie lubią wilgoci, zmian temperatury czy słońca, ale w przeciwieństwie do mebli woskowanych są na te czynniki o wiele bardziej odporne. Do produkcji używamy oryginalnych, półmatowych lakierów najwyższej jakości. Ochronna warstwa nieprzepuszczalnego lakieru dodatkowo chroni mebel przed różnymi uszkodzeniami, zarysowaniami, przebarwieniami itp. Ich gładka, nieprzepuszczalna powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości, dlatego świetne zastosowanie mają w kuchni przy blatach stołu, kredensu czy krzeseł jak również w karczmach czy restauracjach. W naszej ofercie posiadamy następującą bazę kolorów:

K05 lakier 22-66 ciemny brąz,
K06 lakier 29-10 czarny przecierany,
K10 lakier 22-05 jasny brąz, ciepły miodowy,
K11 lakier 22-25 brąz opalony, odpowiednik ciemnego wosku,
K12 lakier 22-23 ciemny brąz indyjski,
K14 lakier 22-10 delikatny jasny brąz, odpowiednik jasnego wosku.