Ekologiczne meble drewniane

Aspekt środowiska jest dla nas coraz częściej kluczowym elementem. W końcu wszyscy staramy się być eko. Temat ten jest obecnie często przedmiotem gorących dyskusji i emocji, a wiele osób bierze je pod uwagę przy podejmowaniu różnych decyzji konsumenckich. Jak zatem urządzić wnętrze, które będzie zgodne z naszą świadomą konsumpcją w stylu eko?

drewniane półki wiszące ścienne

Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Drewno jest surowcem naturalnym, które pochodzi ze źródeł odnawialnych. Jednak i tu trzeba uważać. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór mebli wykonanych z selekcjonowanego drewna pochodzącego z lasów odnawialnych posiadających certyfikat FSC. Nasza firma jako producent wykonuje produkty tylko z drewna polskiego, które posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Sosna to rodzaj drewna, który jest gatunkowo miękki, giętki i sprężysty, przez co bardzo łatwy w obróbce mechanicznej. Pozwala na stworzenie mebli nie tylko prostych, klasycznych, ale i oryginalnych z charakterystycznym usłojeniem.

Odpowiednio przygotowane i wysuszone drewno sosnowe trafia na naszą produkcję, gdzie jest obrabiane przez wyspecjalizowanych stolarzy. Dzięki przemyślanej produkcji redukujemy ilość odpadów, które w przypadku ich wystąpienia są przez nas wykorzystywane jako biomasa.

Wykończenie mebli drewnianych

Decydując się na wybór mebli ekologicznych warto zwrócić uwagę na ich sposób wykończenia, zabezpieczenia. W firmie Meblo-Wosk wszystkie meble są wykańczane ekologicznymi, naturalnymi woskami oraz wodnymi farbami. Do produkcji stosujemy wodne kleje. Dodatkowo każdy z naszych mebli jest zabezpieczony wytwarzanym przez nas pigmentem, który ma właściwości kornikoodporne.

Meble woskowane z naszej oferty dzięki warstwie naturalnego wosku pszczelego stają się odpowiednimi dla alergików, ze względu na właściwości antystatyczne. Ponadto drewno zyskuje subtelne, aksamitne wykończenie. Wosk jest dopuszczalny do wykańczania mebli, które mają kontakt z żywnością, takich jak meble kuchenne, komody czy regały.

Świadoma konsumpcja- czym się charakteryzuje?

Jeżeli chcesz być świadomym konsumentem zdecyduj się na aranżację swojego wnętrza meblami z litego drewna. Solidne meble drewniane zostaną z nami na lata. Będą się razem z nami dumnie starzeć. To inwestycja. Ponadto są to produkty, które w łatwy sposób można odnowić.