Przed Tobą wyzwanie w postaci umeblowania mieszkania od zera? A może chcesz rozpocząć nowy rok od zmian i planujesz wymianę wyposażenia? Jeśli zależy Ci na tym, aby we wnętrzu dominowały naturalne elementy oraz panował spokój i harmonia, zdecyduj się na wysokojakościowe, niezawodne meble drewniane. Na rynku znajdziesz nieskończenie wiele możliwości i produktów, które reklamoują tym hasłem. Czy takie meble zawsze są wykonane z litego drewna? Czym lite drewno różni się od sklejki? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Meble drewniane a meble z litego drewna

Osoby, które rozważają zakup drewnianych mebli, mogą czuć się odrobinę zdezorientowane, ponieważ tym określeniem nazywane są zarówno produkty wykonane z litego drewna, jak i te, które powstają ze sklejki wiórowej pokrytej zaledwie cienką warstwą drewna. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, upewnij się, że meble, które Ci się podobają, są w pełni wykonane z naturalnego, szlachetnego surowca. Lite drewno to gwarancja najwyższej jakości i trwałości.

lite-drewno

Nazwa „meble drewniane” ewoluowała i stała się bardziej uniwersalna. Coraz częściej nazywa się tak również stoły, krzesła czy szafy wykonane ze sklejki lub formiru. Fornir to cienkie płaty drewna uzyskane podczas procesu płaskiego lub obwodowego skrawania pnia.

Zalety drewna litego

Meble z litego drewna wykonaliśmy wyłącznie z czystego drewna wysokiej jakości, które poddaliśmy fachowej obróbce i w odpowiedni sposób zaimpregnowaliśmy. W przypadku mebli z litego drewna zdarza się, że tylna ściana lub dna szuflad powstają ze sklejki. Abyśmy mogli nazwać produkt meblem z litego drewna, wszystkie pozostałe elementy muszą być drewniane.

Meble wykonane z litego drewna sosnowego czy dębowego mają cały arsenał zalet. Są trwałe, wytrzymałe i niepowtarzalne. Istnieje przynajmniej 7 doskonałych powodów, dla których warto w nie zainwestować. Kliknij [tutaj], aby poznać ich zalety.

W przypadku litego drewna kluczowa jest pielęgnacja. Aby stół, kredens czy szafa przez wiele lat wyglądały jak nowe, regularnie odnawiaj powłokę, którą zostały pokryte. Drewniane meble z natury są bardzo wytrzymałe, jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. 6 zasad dotyczących dbania o meble z litego drewna znajdziesz [tutaj].

lite-drewno

Alternatywy dla litego drewna

Zamiennikiem litego drewna są meble ze sklejki. Charakteryzuje je przede wszystkim niższa cena. Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, jednak podczas dłuższego użytkowania na jaw wychodzą ich liczne wady. Meble ze sklejki są znacznie mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie trudniej je naprawić. Stoły, krzesła czy witryny wykonaliśmy z litego drewna z dbałością o każdy szczegół i tylko takie produkty znajdziesz w sklepie internetowym Meblo-Wosk. Kliknij [tutaj], aby zapoznać się z naszą ofertą.