×
 • Brak produktów w koszyku.

  Kolekcja CERA biuro

  Raty 0% Raty 0%

  EKOLOGICZNE i NATURALNE MEBLE WOSKOWANE to meble z kolekcji CERA.

  Prosta forma mebli naturalnie woskowanych, odcień katalogowy K01 – Jasny Wosk. Kolekcja mebli drewnianych, która wyróżnia się solidnymi filunkami, rzeźbionymi frontami i ozdobnymi wieńcami, dodatkowo wzbogacona w ręcznie robione zawiasy i uchwyty. Ekologiczność i naturalność mebli woskowanych polega na wykorzystaniu produktów naturalnych, takich jak lite drewno oraz wosk.

  Woskowanie to sposób konserwacji a tym samym zabezpieczania mebli stosowany już w starożytności. Warstwa wosku zastosowana na drewnie chroni je przed wilgocią, nadaje mu jedwabistej gładkości, podkreśla i uwidacznia naturalne słoje, które w przypadku drewna sosnowego są nad wyraz piękne.

  Wosk stosowany w meblach jest woskiem pochodzenia naturalnego, a ten wykazuje właściwości antystatyczne. W praktyce oznacza to mniejsze osadzanie się kurzu, który w wielu przypadkach oznacza silny alergen. Z tego też powodu meble woskowane polecamy alergikom, dla których szalenie istotnym czynnikiem jest usuwanie z ich otoczenia alergenów – czynników prowadzących do zaostrzenia alergii.