Jakie prowadnice do mebli drewnianych?

Zakupując meble musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Na meble z jakiego materiału się zdecydować? Jaki kolor wykończenia wybrać? W nowoczesnym stylu czy może coś tradycyjnego? Jakie okucia? Oraz jakie prowadnice do szuflad?

Nad tym ostatnim pochylimy się w dzisiejszym blogu. Prowadnice są niezbędnym elementem, który zapewnia płynne działanie szuflad, a co za tym idzie, maksymalny komfort podczas użytkowania. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę prowadnic dostępnych w naszej ofercie.

Tradycja- czyli prowadnice drewniane

W naszej ofercie staramy się, aby całość mebla zachowywała tradycyjny wydźwięk. Dlatego w podstawowej wersji każdego naszego mebla montowane są drewniane prowadnice do szuflad. Są to drewniane listewki, które umożliwiają bezproblemowe wysuwanie. Jest to jeden z najtańszych rodzajów prowadnic. Tego rodzaju prowadnice nie posiadają samodomyku oraz dają możliwość wyciągnięcia całej szuflady z mebla. W przeciwieństwie do szuflad metalowych, nie posiadają one hamulca.

Prowadnice metalowe

Kupując w naszej firmie meble drewniane dostają Państwo możliwość wyboru również prowadnic metalowych. W ofercie posiadamy prowadnice pełen wysuw, a dokładniej mówiąc są to kulkowe prowadnice polskiego producenta GTV. Ułatwiają one nam wysunięcie całej szuflady bez jej wypadnięcia, dzięki posiadanemu hamulcowi. Prowadnice kulkowe mają możliwość obciążenia do 35 kg. Ich wybór wiąże się z dodatkową dopłatą do mebli.

Prowadnice z samodomykiem

Do wyboru dajemy również Państwu prowadnice firmy Blum. Są to metalowe prowadnice, które dzięki swojemu montażowi są niewidoczne, posiadające obciążenie do 35 kg. Płynny ruch z samodomykiem to cecha, która wyróżnia prowadnice Tandem. Technologia firmy Blum pozwala na ciche zamykanie, jak i otwieranie szuflad. Ich wybór wiąże się z dodatkową dopłatą do mebli.

Montaż prowadnic

Na Wasze życzenie każdą z prowadnic możemy zamontować w naszych meblach. Dodatkowo warto zaznaczyć, że w małych szufladkach ze względu na ich wymiar niestety nie ma możliwości ich montażu.