Jesteś freelancerem lub prowadzisz własną firmę? Spędzasz dużo czasu przed komputerem i potrzebujesz komfortowego miejsca do pracy? Jeśli mieszkasz w domu lub dużym mieszkaniu, jedno z pomieszczeń przeznacz na własny gabinet. Nie możesz sobie na to pozwolić? Nie szkodzi! W dzisiejszym tekście pokażemy Ci, w jaki sposób wydzielić sobie przestrzeń do pracy oraz czym kierować się przy wyborze mebli.

Jak zaaranżować gabinet?

Gabinet powinien być przede wszystkim miejscem, w którym będziesz czuć się wygodnie i komfortowo. To przestrzeń, w której nic nie powinno Cię rozpraszać i przeszkadzaći w wykonywaniu służbowych obowiązków. Jeśli będziesz się tam dobrze czuć, z pewnością wpłynie to pozytywnie na efektywność Twojej pracy. Niektórzy wykorzystują gabinet również jako miejsce do spotkań biznesowych. Jeżeli też masz taki zamiar, zadbaj o to, aby był Twój gabinet był również przyjemny dla oka. 🙂

Jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, nie musisz rezygnować z miejsca przeznaczonego do pracy. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób umiejętnie podzielić pomieszczenie na poszczególne strefy. Dobrym pomysłem będzie postawienie małego drewnianego biurka w rogu salonu, najlepiej w okolicy okna. Mebel nie będzie się wtedy rzucał w oczy i przeszkadzał pozostałym domownikom, a Tobie zapewni komfortowy kącik z dostępem do światła dziennego.

W Twoim mieszkaniu nie ma miejsca na biurko? Wybierz meble wielofunkcyjne! Porządny, drewniany stół postawiony na co dzień przy ścianie sprawdzi się w tej roli znakomicie! Gdy przyjdą goście, wystarczy, że przesuniesz go na środek pokoju i dostawisz kilka krzeseł. Wilk syty i owca cała! 🙂

Biurko – serce każdego gabinetu

Jeżeli dysponujesz wolnym miejscem lub jesteś w stanie zorganizować gabinet w osobnym pomieszczeniu, zastanów się, jakiego biurka potrzebujesz. Pamiętaj, że najważniejszymi kryteriami są: wielkość oraz wygoda. Przeanalizuj, czy potrzebujesz dodatkowego miejsca na przechowywanie przedmiotów. Jeśli tak, wolisz szafki czy szuflady? Do swoich potrzeb możesz dostosować także ich ilość i wielkość. Jeśli często pracujesz przy biurku, ważna będzie również jego jakość. Najsolidniejsze są biurka drewniane, wykonane np. z drewna sosnowego czy dębowego. Taki mebel będzie się pięknie prezentować i posłuży Ci na długie lata.

Marzysz o masywnym, rozbudowanym biurku z drewna, które zwraca uwagę i jest centralnym punktem pomieszczenia? Postaraj się, aby pozostałe meble znajdujące się wokół były w miarę możliwości proste i w neutralnych kolorach (np. z litego drewna sosnowego).

Biurko to nie wszystko!

Podczas aranżowania tego wnętrza, zastanów się także nad pozostałymi elementami. Warto, żeby w gabinecie znajdowały się również meble, które podczas przerwy od pracy pozwolą Ci się odprężyć. Doskonale sprawdzi się wtedy wygodny, stylowy fotel. Jeśli dysponujesz miejscem, możesz pokusić się też o zakup sofy, oko której postawisz mały, drewniany stolik kawowy. Jeśli posiadasz sporo ważnych dokumentów czy segregatorów lub kolekcjonujesz branżowe książki, zainwestuj w drewniany regał, który będzie pełnił dwie funkcje: funkcjonalną i ozdobną. Chcesz zainwestować w meble z litego drewna sosnowego? Koniecznie sprawdź nasze kolekcje CERA biuro i CERA gabinet.

Pamiętaj o prawidłowym oświetleniu

Kluczową rolę w każdym gabinecie stanowi właściwe oświetlenie. W trosce o swój wzrok oraz komfort pracy, zastanów się, jakich lamp potrzebujesz. Jeśli masz taką możliwość, postaw biurko jak najbliżej okna. Rozproszone światło dzienne oraz przyjemny widok za oknem sprawią, że praca stanie się przyjemniejsza i bardziej efektywna. Jeśli pracujesz wieczorami, zadbaj również o wystarczającą ilość dodatkowych źródeł światła. Lampka, którą postawisz na biurku to prawdziwy must-have! Żyrandol, stylowe kinkiety, lampa stojąca? To zależy wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj, że lampy nie tylko dają światło, ale także upiększają pomieszczenie, nadają mu przytulności i tworzą klimat.