Chcesz stworzyć harmonijną przestrzeń, w której wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrają? Chcesz mieć stylowe i funkcjonalne wnętrze, którym każdy się zachwyci? Przedsionek to miejsce, które wita Twoich gości, dlatego tak ważna jest jego aranżacja. Sprawdź w jaki sposób urządzić przedpokój.

Jakie meble wybrać?

Przedpokój to często małe, wąskie pomieszczenie, które musi pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne nam do wyjścia. Dlatego jego aranżację trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować.

W przedsionku nie może zabraknąć wieszaków na ubrania. Garderoby, wieszaki, drewniane półki– będą doskonałym wyborem. Duża garderoba z szafą to wręcz wybór idealny. Nie tylko sprawdzi się jako miejsce na powieszenie ubrań, ale i jako butnik oraz piękny element wnętrza. Nie masz miejsca na tak masywny mebel? Zdecyduj się na półki z wieszakami i ławkę z oparciem i schowkiem lub z tapicerowanym siedziskiem.

drewniane meble do przedpokoju

Kolejnym niezwykle użytecznym meblem są konsole. Przyścienny stolik to funkcjonalne rozwiązanie, które pomieści czapki, rękawiczki, jak i klucze. Dodatkowo jest to stylowe uzupełnienie, które sprawdzi się też w innych pomieszczeniach.

Kiedy Twój wiatrołap jest mały zastosuj w nim lustra, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Odpowiednie oświetlenie to podstawa.

O klimat w domu możesz zadbać już od progu. Wystarczy w przedpokoju zdecydować się na stylową lampę wiszącą lub stojącą. Dobrze zorganizowania przestrzeń to odpowiednio dobrane oświetlenie. Zwróć uwagę na barwę i jasność światła. Jedną z kluczowych technik stosowanych przy instalowaniu oświetlenia wiszącego jest używanie wielu lampek pod rząd. Dzięki temu możemy stworzyć równomierny rozkład światła.