Jak przechowywać rzeczy w sypialni? Mała sypialnia może kryć w sobie mnóstwo zakamarków przeznaczonych do przechowywania! Poznaj nasze sposoby na organizowanie niewielkiej przestrzeni i sprawdź, jakie meble sprawdzają się w sypialni o niewielkich gabarytach! 

Pojemna szafa

Sypialnia bez szafy? Niemożliwe! Idealna szafa powinna być: pojemna, funkcjonalna, wytrzymała i… piękna. Szczególnie w małych pomieszczeniach funkcjonalność mebli ma ogromne znaczenie. Wybierając szafę, zwróć uwagę nie tylko na wymiary całego mebla, ale również na to, jak zagospodarowano jej wnętrze. Zastanów się, ile potrzebujesz miejsca na wieszaki i jaki sposób przechowywania preferujesz. Układasz ubrania w szufladach czy może wolisz wysokie półki? O czterech cechach idealnej szafy pisaliśmy [TUTAJ].

szafa-meblo-wosk

Szuflada pod łóżkiem

Aranżując małą sypialnię, warto zadbać o to, aby odpowiednio wykorzystać każde wolne miejsce. Z myślą o funkcjonalności, stworzyliśmy szuflady pod łóżko, które doskonale sprawdzają się nie tylko do przechowywania pościeli, ale też zimowych ubrań i innych przedmiotów, po które sięga się nieco rzadziej. Model dostępny w naszym sklepie internetowym jest wykonany z litego drewna sosnowego i pokryty naturalnym woskiem pszczelim. Szuflada wysuwa się w prosty sposób: po ziemi, na kółkach. Dostępne wymiary szuflad to: 22x98x60, 22x150x60 oraz 22x198x60.

Szafki nocna

Szafka nocna to standardowe wyposażenie każdej sypialni. Nie w każdym pomieszczeniu się zmieści, dlatego jeśli obok łóżka dysponujesz dodatkowym miejscem, wybierz pojemny i funkcjonalny model. Szafki nocne występują w wielu wariantach: z półkami lub szufladami. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje rzeczy były widoczne, możesz wybrać zamykaną szafkę. W naszym sklepie znajdziesz też modele z otwartymi półkami i ozdobnymi bokami. 

szuflada-meblo-wosk

Skrzynie i kufry

Jeśli mowa o funkcjonalnych rozwiązaniach, nie sposób nie wspomnieć o drewnianych skrzyniach. Kufry są dodatkowym miejscem do przechowywania, a oprócz tego mogą pełnić funkcję siedziska czy szafki nocnej. Kliknij [tutaj] i zobacz drewniane skrzynie, które dodatkowo pięknie się prezentują! Możesz przechowywać w nich m.in. tekstylia, ubrania czy zabawki swoich pociech.

Drewniane półki

Nie zapominajmy o najprostszych rozwiązaniach! W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się póki zawieszone na ścianach. Możesz wykorzystać je jako miejsce do wyeksponowania ulubionych książek, świec czy zdjęć. To zależy tylko od Twoich potrzeb i kreatywności. Co więcej, półki wcale nie muszą być nudne! Doskonałymi przykładami kreatywnych rozwiązań są nasze modele przypominające drzewo i plastry miodu. 

szafka-nocna-meblo-wosk

Komoda z szufladami

Czy komoda może sprawdzić się w sypialni o małym metrażu? Jak najbardziej! To mebel, który rekomendujemy również do pomieszczeń urządzonych na poddaszu. W komodzie zmieścisz bieliznę, ubrania, pościel, ale też biżuterię czy różnego rodzaju dodatki. Kliknij [tutaj][ i sprawdź, dlaczego komoda to mebel idealny! 

W niewielkiej sypialni istotny jest najmniejszy element. Znaczenie ma nawet kolorystyka ścian, mebli i dodatków. Chcesz dowiedzieć się, jakie meble (jasne czy ciemne) wybrać do sypialni? Pisaliśmy o tym [tutaj]