Meble drewniane to prawdopodobnie najczęściej wybierane meble na świecie. Nie bez powodu nie tracą na popularności: są piękne, solidne, ponadczasowe i sprawdzają się w rozmaitych warunkach. Stół i krzesła wykonane z litego drewna dopasują się do każdej przestrzeni, również na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że wybierając drewniane meble ogrodowe, trzeba o nie szczególnie dbać. Tylko wtedy zachowają na dłużej swoje właściwości i nienaganny wygląd. 

meblo-wosk-meble-do-ogrodu

Drewniane meble – najlepszy wybór do ogrodu? 

Drewno to surowiec naturalny, dlatego pięknie wkomponuje się w otoczenie wypełnione bujną roślinnością czy kamieniami. Drewniane meble mogą stanowić centralny punkt ogrodu czy werandy i współgrać z ogrodzeniem lub altaną. 

Ponadto, są ponadczasowe i odporne na zmieniające się trendy. Zawsze wyglądają schludnie i elegancko, a jednocześnie są bardzo uniwersalne. Mówiąc o zaletach tego rozwiązania, nie można zapomnieć o niepowtarzalności, korzystnym stosunku jakości do ceny oraz trwałości i wytrzymałości. 

meblo-wosk-meble-ogrod

Codzienna pielęgnacja drewnianych mebli ogrodowych

Drewno to szlachetny materiał, który należy specjalnie traktować. Decydując się na wyposażenie do ogrodu musisz pamiętać, że drewniane meble nie przepadają za wilgocią, a długotrwałe pozostawienie ich w kontakcie z wodą może spowodować pękanie desek. 

Aby zapobiegać trudnym do usunięcia zniszczeniom, meble warto odpowiednio zaimpregnować. Regularne impregnowanie stołu czy krzeseł sprawi, że nie tylko zachowają nienaganny wygląd, ale też usuwanie z nich plam będzie dużo łatwiejsze. Wszelkie zabrudzenia na meblach woskowanych należy usunąć przy pomocy lekko nawilżonej szmatki. Najlepiej zastosować odpowiedni preparat (np. mleczko z dodatkiem wosku). O tym jak czyścić i pielęgnować woskowane meble drewniane pisaliśmy [tutaj]. Jeśli chcesz samodzielnie odnowić powłokę wosku na drewnianych meblach, również możesz to zrobić. [Tutaj] opowiadamy o tym krok po kroku. 

meblo-wosk

Przechowywanie mebli ogrodowych 

Podczas trwającego sezonu, meble ogrodowe znajdują się na otwartej przestrzeni lub pod zadaszeniem. Gdy pogoda zaczyna płatać figle a temperatura z dnia na dzień spada, wszystkie stoły i krzesła wykonane z drewna należy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych i przenieść w bezpieczne miejsce. 

To bardzo ważne, aby pomieszczenie było suche, przewiewne, z temperaturą powyżej zera. Odradzamy szczelne przykrywanie mebli folia, ponieważ brak dostępu powietrza sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów. Specjalnego przechowywania wymagają meble świerkowe lub sosnowe. Te wykonane z drewna dębowego, akacjowego lub gatunków egzotycznych z powodzeniem mogą pozostać na świeżym powietrzu, pod wiatą. 

Marzysz o nowych meblach na zewnątrz? Sezon trwa, więc nie zwlekaj z zakupem! Już teraz sprawdź, czym kierować się przy wyborze mebli na balkon, taras lub do ogrodu. Kliknij [tutaj] i zapoznaj się z naszymi wskazówkami.