Sprytne przechowywanie rzeczy w domu to nie lada wyzwanie. Wydaje Ci się, że otacza Cię bałagan i ogrom rzeczy? Nie potrafisz sobie z tym poradzić? Poznaj nasze sposoby na organizowanie przestrzeni i sprawdź, jakie meble sprawdzają się w jako funkcjonalne miejsce do przechowywania.

Przedpokój

Zacznijmy od jednego z najmniejszych pomieszczeń w każdym domu. Przedpokój to miejsce, które wita naszych gości, dlatego tak ważne jest zachowanie jego czystości. W takim razie na jakie meble się zdecydować?  Jeżeli posiadamy dużą przestrzeń możemy wybrać pojemną drewnianą garderobę z szafą i siedziskiem, w której schowamy nasze kurtki, jak i obuwie.

garderoba woskowana z drewna

Nie masz na tyle miejsca? Doskonałym wyborem w takim przypadku będzie ławka ze schowkiem, która nie tylko będzie służyć jako siedzisko, ale również jako funkcjonalne miejsce do przechowywania. W przedpokoju warto zdecydować się też na przyścienną konsolę, która w swoich szufladkach pomieści niezbędne klucze, jak i czapki czy rękawiczki.

Sypialnia

Przejdźmy do sypialni, pomieszczenia w którym się relaksujemy, dlatego powinniśmy zachować w nim odpowiedni układ, porządek sprzyjający odprężeniu. Sypialnia nie może się obejść bez wygodnego łóżka, które również może pełnić funkcje dodatkowego miejsca do przechowywania. Zdecyduj się na drewnianą szufladę pod łóżko, która daje szereg możliwości przechowywania pościeli, koców i kap, czy nawet odzieży sezonowej. To rozwiązanie nie zajmuje dodatkowej przestrzeni w pokoju, a pomaga w zachowaniu czystości pomieszczenia.

Sypialnia bez szafy? Niemożliwe! Idealna szafa powinna być piękna i przede wszystkim funkcjonalna. Szczególnie w małych pomieszczeniach funkcjonalność mebli ma ogromne znaczenie. Wybierając szafę, zwróć uwagę nie tylko na wymiary całego mebla, ale również na to, jak zagospodarowano jej wnętrze. Doskonałym wyborem będzie szafa, która jest w stanie zaproponować nam różnorodność- posiadająca drążek na wieszaki, jak i półki na których umieścisz ubrania i nie tylko.

Salon

Nie wiesz jak wyeksponować swoje pamiątki, dekoracje, ozdoby? W salonie postaw na pojemną, woskowaną witrynę, która dzięki swoim przeszklonym drzwiom pomoże Ci uwydatnić piękno Twoich zbiorów, jak i zachować porządek we wnętrzu.

Kiedy mamy mało miejsca doskonałym wyborem będą meble, które posiadają wiele funkcji. Doskonałym wyborem w takim przypadku będzie drewniana skrzynia. Może ona pełnić rolę stolika kawowego, jak i być dodatkowym miejscem do przechowywania dzięki swojemu pojemnemu wnętrzu.

Wciąż brakuje Ci miejsca? Wykorzystaj swoje ściany! Zamontuj na nich półki woskowane, które nie dość, że dodadzą uroku Twojemu wnętrzu, to staną się dodatkowym miejscem na Twoje niezbędne rzeczy.