Jeden z najważniejszych mebli w domu? To zdecydowanie stół. Stoły często stanowią serce domu. To właśnie przy nich podejmowane są najważniejsze decyzje, rozmowy, to przy nich powstają nasze rodzinne wspomnienia. Dlatego też wybór odpowiedniego mebla jest tak ważny. Aby dopasować idealnie stół do naszych potrzeb musimy wziąć pod uwagę parę ważnych aspektów.

Rozmiar ma znaczenie

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze stołu do naszego domu jest jego rozmiar. Odpowiednio dobrany nie tylko pod względem posiadanej przestrzeni, ale przede wszystkim pod względem ilości osób przy nim zasiadających na co dzień. Specjaliści od ergonomii określili, że jedna osoba, aby wygodnie mogła zjeść posiłek, potrzebuje przestrzeni wyznaczonej przez prostokąt o wymiarach 60×40 cm.

Jeżeli jednak ogranicza nas przestrzeń, warto zdecydować się na dobór dostawek do stołu aby można było zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie pomieścić wszystkich przy stole na przykład w czasie świąt. W naszej ofercie znajdziesz dostawki dokładane do boków stołu lub dostawkę do środka. Warto jednak zwrócić uwagę, że przy małych stołach 80×80 mogą się one nie sprawdzić. Dostawka do środka stołu, jest możliwa w wybranych rozmiarach takich jak 140×80 i większych. Sprawdź jak dobrać rozmiar stołu do ilości osób przy nim zasiadających.

Na jaki kształt się zdecydować?

Stoły dają nam wiele możliwości- mogą być kwadratowe, prostokątne, okrągłe, a nawet o nieregularnych kształtach. Każda z form ma swoich wiernych zwolenników. Dla jednych wygrywa klasyka czyli prosty, kwadratowy lub prostokątny stół z solidnymi, stabilnymi nogami. Inni wolą rozmowy przy okrągłym stole, który pozwala widzieć wszystkich uczestników biesiady. Tak więc wiele zależy od osobistych preferencji i sposobu wykorzystania stołu. Warto poświęcić czas na analizę tego, czego aktualnie potrzebujemy.

stoł i krzesła meblo-wosk

Kolor czyli wyznacznik stylu

Styl Twojego wnętrza powinien być w tym kroku wyznacznikiem. Wybór koloru stołu jest zdecydowanie ważnym aspektem. Do minimalistycznych aranżacji w stylu skandynawskim sprawdzą się różnego rodzaju odcienie bieli, które dzięki swojej prostocie jej nie przytłoczą. Do stylu rustykalnego natomiast świetnie sprawdzą się stoły w kolorach brązów. Warto również zdecydować się na mieszanie ze sobą kolorów. Ładnym stylistycznie rozwiązaniem jest połączenie białego korpusu z ciemnym, brązowym blatem co nada stołu ciekawe wykończenie.

drewniany-stol-z-krzeslami-do-jadalni

Czy stół drewniany to dobre rozwiązanie?

Drewniane stoły są idealnym wyborem dla osób, które preferują ponadczasową klasykę. Są one definicją jakości i wytrwałości. To nie tylko toporne kwadratowe stoły, ale obecnie to również nowoczesne, często ekstrawaganckie formy. Są dobrym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia w domu. Niezależnie na jaki styl stołu się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że stół z litego drewna zostanie z nami na lata.

Jaki blat będzie najlepszy?

Wybór stołu to również wybór blatu. Szklany, drewniany, betonowy. Możliwości jest wiele, a decyzja należy do nas. Decydując się na zakup mebla w naszej firmie, można znaleźć dwa rodzaje blatów drewnianych prosty, klejony lub klepkowy. Jeżeli lubimy klasykę prosty blat jest dla nas opcją idealną, ponieważ łączy w sobie prostotę, minimalizm i elegancję. Wygląda pięknie, a zarazem jest funkcjonalny.

Co natomiast z blatem klepkowym? Jest to opcja bardziej zróżnicowana pod względem wyglądu od klasycznego blatu typu deska. Nadaje mu to oryginalności i charakteru w wyglądzie. Dzięki swojej unikatowej budowie, na skutek “pracy drewna” – podczas eksploatacji mogą pojawiać się lekkie odkształcenia powierzchni czy drobne rozszczelnienia. Jest to jak najbardziej naturalny proces i nieodwracalny, i niestety nie mamy na to wpływu. Grubość blatu jest równie ważnym aspektem, w naszej firmie przykuwamy do tego szczególną uwagę- blaty mają około 4cm grubości.

Nogi jako główna dekoracja stołu

Wybór jest spory, dlatego warto kierować się swoim gustem. Nogi mogą być proste, krzyżykowe, tłoczone, drewniane, jak i metalowe. Wybierając stół i jego nogi należy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność. Nasza firma specjalizuje się w produkcji drewnianych nóg do stołu o różnym wykończeniu i wymiarze 8×8 cm. Takie nogi to gwarancja stabilności.