Pierwszym krokiem podczas procesu projektowania i planowania przestrzeni jest wybór stylu, w którym będzie ona zaaranżowana. Skandynawski, eklektyczny, prowansalski, rustykalny, kolonialny, a może minimalistyczny? Który styl wybrać? Zastanów się nie tylko nad tym, co podoba się Tobie i Twoim bliskim, ale rozważ też wszystkie zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Zwróć uwagę na funkcjonalność poszczególnych elementów – tak, żeby Twój dom był nie tylko piękny i efektowny, ale przede wszystkim komfortowy oraz funkcjonalny. A może chcesz umieścić drewniane meble w nowoczesnym wnętrzu?

W dzisiejszym tekście zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania aranżacyjne i udowodnimy, że współczesne wnętrza to nie tylko minimalistyczna biel, ale również szlachetne, piękne drewno. Zachęcamy do lektury!

Charakterystyka stylu nowoczesnego

Jakie są, a raczej – jakie powinny być współczesne wnętrza? Przede wszystkim przestrzenne i spójne kolorystycznie, bowiem ogólnym założeniem tego stylu jest ogólna prostota. Nie ma w nim miejsca na mnogość barw czy liczne ornamenty. Zamiast nich pojawiają się stonowane kolory i nieskomplikowane formy geometryczne. Współczesne wnętrza są pozbawione bibelotów. Funkcje ozdobne pełnią wysokiej jakości meble oraz detale.

Podstawowymi barwami reprezentującymi styl nowoczesny są czerń, biel oraz rozmaite odcienie beżu i szarości. Jeśli lubisz odważne kolory, nie musisz z nich całkiem, rezygnować. Postaw na nie w detalach lub wybierz jeden większy element i wyeksponuj go w całej przestrzeni. W salonie świetnie zaprezentuje się np. żółty czy niebieski fotel, który będzie zwracał uwagę i sprawi, że wnętrze nie będzie przewidywalne i monotonne.

Meble z drewna we współczesnym designie

Czy we wnętrzach, gdzie królują biel i szarość znajdzie się miejsce dla drewna? Jak najbardziej! Minimalistyczne, nowoczesne przestrzenie są niemal całkowicie pozbawione dodatków i bibelotów. Funkcję ozdobną pełnią wtedy meble, a co może bardziej ozdobić wnętrze niż piękna, drewniana komoda czy solidny drewniany stół? W nowoczesnych wnętrzach szlachetne, wysokiej jakości drewno pojawia się również na podłogach czy ścianach, na przykład w postaci zabudowy.

W stylu nowoczesnym drewno często łączy się ze śnieżnobiałymi elementami. Biel rozjaśnia wnętrza i sprawia, że wyglądają schludnie. Z kolei drewniane meble uszlachetniają przestrzeń, nadają jej elegancji oraz wyjątkowego klimatu. Sprawiają, że cała przestrzeń wygląda na przytulną i nie przytłacza “sterylnością”. W nowoczesnym wnętrzu szczególnie sprawdzi się jasne drewno oraz meble z drewna bielonego.

Jeśli chcesz nieco ocieplić nowoczesne wnętrze, wyposaż je w lampy z drewnianymi elementami, w salonie postaw drewniany stolik kawowy, a na ścianie zawieś minimalistyczną drewnianą półkę o geometrycznym kształcie.

Z jakimi surowcami łączyć drewniane meble?

Jak wkomponować drewniane meble w nowoczesnym wnętrzu? Wybierz takie, które charakteryzują się prostą, geometryczną formą. Na przykład nasza kolekcja MODERN to meble o naturalnej konstrukcji, posiadające kwadratowe nóżki, które efektownie wyglądają, a przy okazji ułatwiają utrzymanie czystości.

Do kuchni wybierz szafki, których fronty nie będą miały zdobień. Meble z litego drewna pięknie prezentują się z kamiennymi posadzkami. Jeśli dodasz tam kilka szarych elementów, uzyskasz stylowe, nowoczesne połączenie.

Kamień nie jest jedynym surowcem, z którym warto łączyć drewniane meble. Stylowo będzie wyglądać także cegła – klasyczna lub pomalowana na biało. Mieszając ze sobą kolory i faktury, wydzielisz w przestrzeni poszczególne strefy. Cegła będzie się świetnie prezentować na wybranej ścianie lub jej fragmencie. Chropowata powierzchnia wyróżni się przy gładkich drewnianych meblach i odwrotnie – meble zostaną wyeksponowane na tle ceglanej ściany.

 

Zdjęcie: https://pl.pinterest.com/pin/370843350563237721/

 

Chcesz, żeby Twoje wnętrze było nowoczesne i w trendach? Zadbaj o metalowe elementy! Doskonałym przykładem połączenia drewna i metalu jest nasza kolekcja STEEL, w której znajdziesz między innymi drewniany stół na metalowej ramie, czy drewnianą komodę z metalowymi uchwytami.