Piękny wygląd, funkcjonalność oraz dodatkowe miejsce do przechowywania to kluczowe elementy wnętrza. Właśnie dlatego staramy się dopasować meble w taki sposób, aby nie były przytłaczające i jednocześnie by pozwalały na przechowywanie dużej ilości rzeczy. Funkcjonalna  szafa drewniana to wręcz wymarzony sposób na stworzenie ogromnej strefy przechowywania. Ważne jest, aby była odpowiednio wysoka, szeroka i głęboka – dzięki temu jej pojemność będzie naprawdę satysfakcjonująca. Zatem jaką szafę wybrać do swojego wnętrza? Podpowiadamy!

Jedno-, dwu- czy trzydrzwiowa szafa?

O tej kwestii decyduje przede wszystkim wielkość wolnej przestrzeni oraz to co chcemy w niej przechowywać. W małym, wąskim pomieszczeniu świetnie sprawdzą się szafy jednodrzwiowe, ponieważ ich szerokość często nie przekracza 60 cm. Często możemy je spotkać w przedpokojach, jak i pokojach dziecięcych, dlatego że mają idealne wnętrze do tego typu pomieszczeń.

jednodrzwiowa szafa drewniana z polkami

Szafy dwudrzwiowe są najchętniej wybieranym meblem do przechowywania. Często występują w wariantach z drzwiami uchylnymi lub przesuwnymi. Swoje zastosowania znajdują w sypialniach, salonach, a nawet biurach jako mebel do przechowywania dokumentów.

ażurowa szafa biała z drewna

Jeśli posiadasz duże pomieszczenie, po pierwsze warto zdecydować się na szafę trzydrzwiową. Będzie ona świetnym wyborem jeżeli nie wiesz jak zagospodarować wolną przestrzeń. Ten mebel zdecydowanie najczęściej można spotkać w sypialniach, czy salonach. Trzydrzwiowa szafa pozwoli zachować ład.

drewniana szafa do sypialni

Wnętrze szafy- jakie wybrać?

Odpowiednio zaplanowanie wnętrze szafy to sposób na jak największą ilość miejsca do przechowywania. Idealna szafa powinna być: pojemna, funkcjonalna, wytrzymała i… piękna. Szczególnie w małych pomieszczeniach funkcjonalność mebli ma ogromne znaczenie. Zastanów się, ile potrzebujesz miejsca na wieszaki i jaki rodzaj miejsca do przechowywania preferujesz. Czy trzymasz ubrania w szufladach, czy wolisz wysokie półki, a może wolisz wszystko powiesić na wieszakach?

Wnętrze szafy może składać się z samych półek lub samego drążka. W naszej firmie oferujemy wiele kombinacji, które pozwolą na zaplanowanie idealnego wnętrza szafy.

Wersje naszych drewnianych szaf:

 1. Szafy jednodrzwiowe:
 • Wersja A- drążek i półka
 • Wersja B- same półki
 1. Szafy dwudrzwiowe
 • Wersja  A- drążek i półka
 • Wnętrze wersja B- w szafie jest drążek i półka oddzielone przegrodą
 • Wersja C- same półki
 1. Szafy trzydrzwiowe
 • W części dwudrzwiowej znajduje się drążek z półką, w jednodrzwiowej półki
 • Możliwość szafy w całości lub do łączenia
 • W 2 elementach posiada 8 nóżek