Pantone to amerykańska firma, która specjalizuje się w poligrafii i opracowała swoją autorską paletę barw. Już od 20 lat Pantone wybiera kolor roku, promując w ten sposób własne wzorniki kolorystyczne. W 2019 roku królował Living Coral, a dwa lata temu najmodniejszą barwą był Ultra Violet. Teraz przyszła kolej na Classic Blue – klasyczny, ponadczasowy niebieski. Poniżej podpowiadamy jak wykorzystać go podczas urządzania wnętrza.

Kolor roku Pantone 2020

Classic Blue to kolor, który wprowadza do wnętrza spokój i równowagę. Według specjalistów reprezentujących firmę Pantone, kolor ten ma pełnić funkcję pewnego rodzaju fundamentu. Niebieskości sprzyjają koncentracji, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, zdominowanych przez zróżnicowane bodźce i nowoczesne technologie. Classic Blue jest kolorem, który przypomina niebo o zmierzchu. Dzięki temu wywołuje pozytywne skojarzenia i podoba się wielu osobom. Co ciekawe, pierwszym kolorem roku wg Pantone (w roku 2000) również był niebieski. Relaksacyjny, spokojny odcień symbolizował wówczas nowe millenium.

Mimo tego, że niebieski powszechnie jest uważany za dość bezpieczny i neutralny kolor, wprowadzenie go do wnętrza może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak to zrobić?

niebieska-sofa

źródło: Pinterest

Dodatki w kolorze Classic Blue

Niebieski, oprócz tego, że symbolizuje spokój i harmonię, przyciąga też uwagę. Dlatego warto, aby we wnętrzach pojawiał się w formie ozdób i dodatków. W tej roli sprawdzi się np. duży niebieski dywan, czy zastawa wyeksponowana w kuchni lub jadalni.

niebieski-fotel-pantone

źródło: Pinterest

Niebieskie tekstylia

Tekstylia nie tylko ozdabiają wnętrze, ale również nadają mu ciepła i przytulności. Bardzo dobrym pomysłem będzie założenie w salonie niebieskich zasłon, pościelenie na kanapie niebieskiego pledu lub narzuty czy wkomponowanie niebieskich poszewek na poduszki.

niebieska-sypialnia-pantone

źródło: Pinterest

Meble w kolorach niebieskości

Marzysz o sporej zmianie we wnętrzu? Efektownym i jednocześnie bardzo stylowym rozwiązaniem będzie niebieski fotel lub kanapa w tym odcieniu. Taki mebel stanie się centralnym punktem pomieszczenia, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. W naszym sklepie znajdziesz dwa wyjątkowe modele, które doskonale wpasują się w obowiązujące trendy. Fotel Rosalina charakteryzuje się wyjątkową formą i będzie doskonale wyglądać we wnętrzach w stylu glamour, natomiast krzesło Aurelia z aksamitną tapicerką będzie świetnie wyglądać w stylowym gabinecie.

niebieskie-krzeslo-aurelia-meblo-wosk

Ściany w kolorze Pantone 2020

Mamy również propozycję dla najbardziej odważnych! Classic Blue pięknie prezentuje się na większych powierzchniach. Jeśli gruntowne zmiany są w Twoim stylu i nie boisz się eksperymentować, zastanów się nad zakupem niebieskiej farby. Nie musisz przemalowywać wszystkich ścian – wówczas osiągnięty efekt mógłby być zbyt przytłaczający. Wybierz jedną lub dwie ściany, które po przemalowaniu na Classic Blue będą bardziej wyeksponowane i nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru.