Slow Wood

Z miłości do drewna. Filozofia slow life, czyli mówiąc prościej, “zwolnij i zacznij żyć” cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Slow life to nie tylko poszukiwanie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. To idea, która rzutuje na każdy aspekt ludzkiego życia, stąd pojęcia takie jak: slow food, slow parenting, czy też slow design. Uważność, otwartość na otoczenie, przemyślane wybory, także w aranżacji wnętrz, w których mieszkamy to jedne z jej głównych założeń. Slow design to przede wszystkim świadome projektowanie wnętrz, wybieranie naturalnych materiałów i prostych rozwiązań.

 

Drewniane meble rustykalne

Slow design nie jest kolejną modą, która za parę lat przeminie i zniknie na dobre. Według tej idei, zamiast ulegać tymczasowym trendom i impulsom powinniśmy zainwestować w meble, które posłużą następnym pokoleniom. W slow design liczy się indywidualne podejście do wystroju wnętrz, świadomość własnych potrzeb. Bardzo ważne jest posiadanie wiedzy na temat tego, kto wykona meble, w jakich warunkach się to odbędzie i skąd pochodzą wykorzystane surowce.

Bliskość natury

Kontakt z naturą ułatwia nam poczucie spokoju i wyciszenie się, co jest jednym z głównych założeń slow life. Stosuj naturalne i jasne barwy w pomieszczeniach, ponieważ wpływają one pozytywnie na nastrój osób, które w nich przebywają. Unikaj dużych kontrastów kolorystycznych, mogą one zbyt mocno stymulować i tym samym drażnić zmysły. Typowe dla stylu rustykalnego barwy ziemi doskonale sprawdzą się we wnętrzach projektowanych zgodnie z tą ideą, podobnie jak drewniane meble, które rustykalizm wręcz uwielbia.

 

Sklep z meblami rustykalnymi

Drewniane meble

Jeśli myślimy o wnętrzu składającym się z drewnianych mebli, to analizujemy sposób ich wykonania, naturalne materiały, proste i przemyślane formy. Wszystko to zawiera się w pojęciu slow wood. Meble produkowane w zgodzie z tą ideą powinny być wykonane ręcznie przez doświadczonego rzemieślnika. Będzie gwarancją jakości i wytrzymałości przedmiotu. Ważne jest zarówno pochodzenie wykorzystywanych materiałów, jak i przebieg prac. W slow wood nie ma miejsca na produkcję masową, każdy egzemplarz musi być przemyślany i dopieszczone w każdym calu. Mile widziane są meble z lokalnych firm i od zaufanych rzemieślników, zrodzone z pasji i poszanowania do danego zawodu.

Przede wszystkim jakość.

Dobrej jakości drewniane meble będą nam służyć przez długie lata, a między innymi właśnie o to chodzi w tej filozofii! W slow designie najważniejsze jest jedno – świadome, przemyślane i pozbawione pośpiechu wybory. Chcemy mieć pewność, że meble powstały z naturalnych materiałów, że w całym procesie powstania nie dochodziło do marnowania surowca, że zadbano o to, by nie szkodzić środowisku. Slow wood to podkreślanie naturalnego piękna drewna, tworzenie unikatowych mebli, które poprzez swoją naturalność stają się ponadczasowe. Jeśli wyznajesz filozofię slow life, powinno zależeć Ci na wyposażeniu pomieszczeń w meble, które poza spełnianiem swoich podstawowych funkcji będą tworzyć spójną całość z przekonaniami i stylem życia, który wyznajesz.

 

Meble z drewna sosnowego

Wprowadzenie zasad filozofii slow life w swoim życiu niesie ze sobą wiele korzyści. Wymaga jednak dokładnego przemyślenia swoich potrzeb, niezbędnych do wprowadzenia zmian. Podobnie jest z aranżacją wnętrza w duchu slow design – to czasochłonny proces, który tak naprawdę nigdy się nie kończy. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten krok, Twoje mieszkanie zamieni się w bezpieczną przestrzeń, która będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Pomoże wprowadzić w życiu równowagę i umożliwi odcięcie się od trudów codziennego życia. Pamiętaj, że dbając o wnętrze swojego domu, równocześnie pielęgnujesz swoją duszę i ciało.